חשש בעבודה מפילוג: "לא נסבול קלקול השורות"

הדברים הקשים שהשמיע הערב ח"כ עמיר פרץ נגד יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' בתכנית "פגוש את העיתונות" משקפים, כך נראה, את דעתם של גורמים נוספים במפלגה. הערב גובר החשש ממחנאות - פחות מחודשיים לבחירות. המועמד מס' 2 ברשימה, בוז'י הרצוג קורא למנוע זאת: "לא נסבול התנהגות שכזו", אמר

חשש במפלגת העבודה מפילוג, על רקע הדברים הקשים שהשמיע הערב ח"כ עמיר פרץ נגד יושבת ראש המפלגה שלי יחימוביץ'. המועמד מספר שתיים ברשימה, יצחק (בוז'י) הרצוג, קורא הערב לשים סוף למחנאות ולאחד שורות לקראת הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חברי מפלגת העבודה לא מוכנים לסבול התנהגות המקלקלת את השורות", הוא אמר הערב בתגובה לדברי פרץ. אלא שהדברים שהשמיע הערב פרץ אינם משקפים רק את דעתו, כי אם את דעתם של גורמים נוספים בסיעה. גורמים בעבודה אמרו הערב כי דבריו של פרץ משקפים הלכה למעשה את הקמתה של "סיעה בתוך סיעה".

הסערה בעבודה התחוללה, כאמור, בעקבות התבטאותו של פרץ, הערב בראיון מיוחד לתכנית "פגוש את העיתונות". "צריך לומר בפירוש שאיננו יכולים להיות חלק מממשלת נתניהו, נקודה", אמר פרץ. "אם צריך להיות באופוזיציה - נהיה שם. אני לא זוכר מה היו ההישגים של שרי העבודה בממשלת נתניהו".

אלא שכאן לא הסתיימה הביקורת של פרץ. "אני רוצה לראות תכנית שלום", הוא אמר בפנייה ליושבת ראש המפלגה שלו. "אני לא רוצה לראות אמירות סתמיות. שיהיה ברור שאנחנו נגד התנחלויות, ולהציג תכנית שלום מפורטת. זה טוב למפלגה - אני אשכנע בזאת את שלי".

אתמול הצהירה יחימוביץ' כי היא מרוצה מרשימת המפלגה בפריימריז, ברקע הטענות כי מדובר ברשימה "שמאלנית מדי". בריאיון לאולפן שישי הסבירה כי בתום הפריימריז התקבלה רשימת מועמדים מגוונת ומאוזנת, ואף הכחישה את היריבות המיוחסת לה ולמי שדורגה במקום החמישי ברשימתה - מרב מיכאלי.