חיים כץ נגד המבקרים: "עושים לי עוול"

ח"כ חיים כץ, שהואשם על ידי פעילים בליכוד כי הפעיל לחצים ואף איומים בניסיון לכפות את רשימת המועמדים שלו בפריימריז בליכוד עונה הערב לראשונה למבקרים. "לא איימתי על אף אחד, עושים לי עוול, לא התמסחרתי", הוא אומר - אך מדגיש: "ארצה את תיק התמ"ת בממשלה הבאה"

"איש הדילים של הליכוד" דוחה הטענות נגדו: אחרי שהואשם על ידי פעילי המפלגה כי איים על פעילים והפעיל רשת של "דילים" לשריון מקומות בפריימריז, מגיב הערב ח"כ חיים כץ לראשונה וטוען: "עושים לי עוול".

"לא איימתי על אף אחד", הוא אומר בראיון מיוחד לתכנית "פגוש את העיתונות". "לא עניין אותי המיקום שלי בפריימריז. הדבר היחיד שעניין אותי בקדנציה הזאת ולשם תיעלתי - זה אלמנות ויתומים, אבל אף אחד לא מזכיר את זה". הוא דחה גם את הטענות כי ניהל את רשת הדילים ואמר: "לא התמסחרתי". עם זאת, כשנשאל איזה תפקיד ירצה בממשלה הבאה - אמר שברצונו לקבל את תיק התמ"ת.

מי היה ברשימה של כץ?

ח"כ כץ נחשב לפעיל פרלמנטרי יעיל שגורף מחמאות גם מספסלי האופוזיציה. מי שמחזיק בתואר "חבר הכנסת החברתי ביותר בליכוד", עומד כבר ארבע שנים בראש ועדת העבודה והרווחה, שיאנית החקיקה בכנסת ה-18.

הוא חתום על לא מעט רפורמות וחוקים חברתיים, אלא שאת הכותרות הגדולות הוא עושה שוב ושוב בשבועות לפני הבחירות המקדימות בליכוד. על פי ההערכות, כמעט 10,000 "חיילים נאמנים" יש לו. עובדי התעשייה האווירית שנכונים לממש את הרשימה שחיבר יושב ראש הוועד החזק.השבוע פורסם כי מאחורי מאמציו של כץ עצמו להתברג ברשימה עומדים מאבקי כוח, דילים ורשימות מומלצים, שהכריעו את גורלם של חלק מחברי הכנסת והשרים.

אם בפעם הקודמת נעשה שימוש באוטובוסים, הפעם בתעשייה האווירית נשכרו רכבי חברה, שבכל פעם הסיעו ארבעה עובדים להצבעה בקלפי. אלפי העובדים קיבלו פתק עם המספרים של המועמדים שעליהם לבחור - כשבהצבעה אלה יתורגמו לשמות אנשי הרשימה של חיים כץ.

רשימת המומלצים המלאה של כץ, כפי שפורסמה השבוע בחדשות 2: השר ישראל כץ, יושב ראש הקואליציה זאב אלקין, ח"כ אריה ביבי, ח"כ יריב לוין, ח"כ לאה נס, השר גדעון סער, ח"כ ראובן ריבלין, השר סילבן שלום, משה פייגלין וקרן ברק וקטי שטרית - השתיים האחרונות התחרו במשבצת האישה החדשה. שר האוצר יובל שטייניץ לא הופיע ברשימה.