פרסום ראשון: ועדת הליכוד תדון באפשרות לקדם את בגין - השר מסרב

בעקבות פניות רבות, תתכנס ביום ראשון ועדת הבחירות של המפלגה לדון בדרכים לשלב את השר במקום ריאלי ברשימה אחרי המפלה בפריימריז. בסיעה מעוניינים במהלך הזה - בגין מתנגד בתוקף ואומר: זה לא ראוי

בדרך חזרה לליכוד? בגין (ערוץ הכנסת)

ועדת הבחירות של הליכוד תתכנס ביום ראשון הקרוב על מנת לדון באפשרות להציב את השר בני בגין ברשימה המאוחדת של "הליכוד ביתנו" לכנסת, זאת למרות שעל פי תוצאות הפריימריז הוא נדחק ממנה. בגין מתנגד לכך בכל תוקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז פורסמו תוצאות הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה, הגיעו אל הוועדה עשרות פניות מראשי רשויות וראשי סניפים שקוראים למצוא את הדרך למנוע את פרישת בגין.

בשלב זה נראה כי בפני הוועדה עומדות מספר אפשרויות: האחת להשיג את הסכמת המועמדים מהמקום ה-21 ומטה, לרדת מקום אחד ולכלול את בגין.

האפשרות השנייה היא להסמיך את נתניהו לשבץ את בגין ברשימה, דבר הטעון את אישור המרכז והשלישית - הגעה להסדר עם ישראל ביתנו. ראש הממשלה עצמו מעוניין במהלך אולם בגין מתנגד לו. השר מסר לאתר "רוטר" כי המהלך לא תואם איתו, הוא אינו ראוי והוא לא יסכים לו.

"בגין חייב להיות במקום ריאלי ברשימה"

"בגין, חבר תנועת הליכוד מילדותו, אשר על מורשתו ותרומתו האדירה לתנועה אין צורך להכביר במילים ואשר מסמל בנינו את הציונות האמיתית", נכתב בהודעה שנמסרה. "הוא חייב להיות במקום ריאלי ברשימת החברים לכנסת ה-19".

"נבקש מוועדת הבחירות להתכנס ולקבל החלטה לפיה יוצב בגין ברשימה שתימסר ליו"ר התנועה, לפני המקומות המשוריינים למחוזות ולמגזרים", הוסיפו הכותבים. "דהיינו במקום 21 הוא המקום אליו נבחר ממילא".

ראש הממשלה התייחס לשרים מרידור ובגין שנפלטו מרשימת המפלגה בערב הפריימריז. "אנחנו גדלו בירושלים יחד עם רובי ריבלין. כמו רבים בתנועה התחנכו על ערכי תנועת ז'בוטינסקי", סיפר נתניהו והבטיח: "אשמור על הערכים האלה, אני רוצה אתכם לצידי".