הגולשים מייעצים: שבצו מועמד לרשימת הליכוד

לאחר שדיווחנו על האפשרות שבוחנים בליכוד, לבקש את עזרת הציבור במציאת מועמד למקומות ה-11 וה-23 ברשימת הליכוד שמשוריינים לבחירת ראש הממשלה, אנחנו מתגייסים לעזרה. גולשי חדשות 2 Online מוזמנים להציע שמות למועמדים ראויים

עזרו לנתניהו למצוא מועמדת (חדשות 2)

הריאליטי מגיע לליכוד? ראש הממשלה בנימין נתניהו לא איתר עדיין שני מועמדים שייכנסו למקומות ה-11 וה-23 ברשימה המפלגה לכנסת, מועמדים שהחוקה נותנת לו את הסמכות לבחור. בסביבת ראש הממשלה העלו בסוף השבוע את הרעיון לשתף את הציבור בבחירת המועמדים המשוריינים לרשימת הליכוד לכנסת. גולשי חדשות 2 Online מתגייסים לעזור. כתבו לנו את מי הייתם רוצים לראות ברשימת המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

החוקה מאפשרת לנתניהו לשבץ בעצמו שני מועמדים במקומות ריאליים, ועד כה הציע למספר מועמדים את המקומות, ביניהם גם מרים פרץ, אך הם סירבו. ההערכה היא כי נתניהו יתאמץ יותר לשבץ נשים, מכיוון שנוכחותן ברשימה היא דלה (מירי רגב במקום הרביעי, המקום הריאלי היחיד מלבד גילה גמליאל שבמקום ה-14).

האישה החזקה, וכמעט היחידה. רגב (פלאש 90 , מרים אלסטר)

מלבד רגב וגמליאל רשימת הליכוד כוללת רק עוד שתי נשים, במקומות שמסתמנים כלא-ריאליים: במקום ה-25 נמצאת נאווה בוקר, אלמנתו של ליאור בוקר שנספה באסון הכרמל שהתברגה לרשימה בזכות שריון לאישה שלא כיהנה בכנסת. מיד אחריה, במקום ה-26, ממוקמת ציפי חוטובלי, שככל הנראה תישאר מחוץ לכנסת הבאה.

כל האפשרויות פתוחות

עדיין לא ברור כיצד יתבצע שיתוף האזרחים, אם בכלל יתבצע. אפשרות אחת היא שהציבור יציע שמות של מועמדים פוטנציאליים, והאפשרות השנייה היא שהציבור יבחר מבין מספר שמות שיוצעו, בטכניקה זו או אחרת.

בין ההצעות הראשונות שאנחנו כבר קיבלנו ברשתות החברתיות היו רציניות יותר - למשל להחזיר את דן מרידור ובני בגין - וגם כמה כמו פחות רציניות. כך למשל הועלה שמה של הזמרת דנה אינטרנשיונל או שרה נתניהו - "כדי שהעם ידע סוף סוף מי מנהל את המדינה".

הציעו גם אתם מועמדים לרשימת הליכוד בפייסבוק ובטוויטר או בתגובות לכתבה זו.