אולמרט צפוי להודיע: "לא אתמודד"

לאחר תקופה ארוכה שבמהלכה התלבט בשאלת חזרתו לחיים הפוליטיים, צפוי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. הצהרתו באה לאחר שבתקופה האחרונה התחבט אולמרט בשאלת חזרתו לפוליטיקה על רקע זיכויו ממרבית האישומים שיוחסו בפרשות שונות

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט צפוי להודיע במהלך היום כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. לאחר תקופת התלבטות ארוכה, ימסור אולמרט בשעות הצהריים הודעה בה תפורסם החלטתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שבית המשפט החליט להרשיע את אולמרט בעבירות של הפרת אמונים בתיק מרכז ההשקעות והטיל עליו עונש של מאסר על תנאי בלבד, פורסם כי הוא מתחבט באפשרות שייקח חלק במערכת הבחירות הקרובה. אולמרט מצידו התלבט בביצוע הצעד לאחר שזוכה מחלק מהאשמות שיוחסו לו בתיקים הפליליים כדוגמת "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף", כשברקע מתנהל נגדו משפט נוסף בפרשת "הולילנד", וכוונת הפרקליטות לערער על ההחלטות בעניינו.

לאחרונה דווח כי אולמרט נקרא על ידי גורמים רבים במערכת הפוליטית לשוב אליה ולשמש כאלטרנטיבה לראש הממשלה נתניהו. למרות כל אלו, לאחר תקופת התלבטות ארוכה, צפוי אולמרט לדחות את הקריאות בשלב זה.

עד אתמול עוד הייתה על הפרק האפשרות שאולמרט ישתף פעולה עם ציפי לבני, אבל אתמול הציגה לבני מפלגה חדשה, "התנועה" שמה, וכעת ברור שהיא יוצאת לדרך החדשה לבד, בלי שותפה בעבר אולמרט.