סקר: לבני זוכה ב-7 מנדטים בלבד

מפלגתה החדשה של ציפי לבני, "התנועה", צפויה לזכות ב-7 מנדטים בלבד - כך עולה מסקר שנערך ע"י מכון "דיאלוג" ופורסם ב"הארץ". למרות ציפיותיה, לבני אינה מצליחה לשנות את מאזן הגושים בין הימין לשמאל המסתמן בכנסת ואף גוזלת מכוחם של יחימוביץ' ולפיד

ציפי לבני פתחה אתמול בקול תרועה את הקמפיין לקראת התמודדותה ברשימה עצמאית בבחירות הקרובות לכנסת. אולם סקר חדש שפורסם הבוקר ב"הארץ" מלמד כי מפלגתה החדשה "התנועה" צפויה לזכות בשבעה מנדטים בלבד, וכי היא אינה מצליחה להביא לשינוי במאזן הגושים ולמשוך מצביעים מהימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסקר החדש שנערך על ידי מכון דיאלוג צופה כי כניסתה המחודשת של לבני למערכת הפוליטית אינה ממצבת אותה כאלטרנטיבה לנתניהו. על פי הסקר, נשמר כוחה של רשימת "הליכוד ביתנו" והיא עתידה לזכות ב-39 מנדטים. עם זאת לבני גוזלת מכוחן של מפלגת העבודה (18 מנדטים) ואף ממפלגתו של יאיר לפיד "יש עתיד" שכוחה נאמד כעת ב-8 מנדטים בלבד.

הסקר אף מלמד כי המפלגה שנהנית מקולותיהם של אלו המחפשים אלטרנטיבה לנתניהו היא מרצ בראשות ח"כ זהבה גלאון. על פי הסקר, כוחה של המפלגה יתחזק ובכנסת הבאה תזכה ב-5 מנדטים. לעומתה, ש"ס משמרת את כוחה עם 11 מנדטים, הבית היהודי - 8 מנדטים, ויהדות התורה צפויה לזכות ב-6 מנדטים.

מפלגתו של הרב חיים אמסלם שפרש מש"ס, "עם שלם", מפתיעה ומצליחה להשתחל לכנסת עם 3 מנדטים. זאת לעומת קדימה הדועכת ונותרת עם שני מנדטים בלבד. מפלגתו של אריה אלדד, "עוצמה לישראל", זוכה במספר מנדטים דומה.

הסקר נערך אתמול (יום שלישי) בקרב 514 נשאלים. בשל קוצר הזמן לא נסקרו המפלגות הערביות. טעות הדגימה לכל שאלה - 4.2%.