המערכת הפוליטית מגיבה לתואות הפריימריז בליכוד

תוצאות הבחירות המקדימות במפלגת הליכוד מושכת תגובות וביקורת רבה, מבית ומחוץ. לצד חברי הכנסת התברגו למקום גבוה ברשימה, שרים וחברי כנסת שמצאו את עצמם במקומות האחרונים הכריזו כי "התוצאות מעוררות דאגה". גם מפלגות השמאל אמרו כי "אפילו ז'בוטינסקי לא היה מוצא את עצמו ברשימת הליכוד הנוכחית"

מפלגות שמאל: "הליכוד-ימין קיצוני" (חדשות 2)

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות תוצאות הבחירות המקדימות של מפלגת הליכוד לכנסת: הרשימה שהתגבשה מפתיעה יחסית כיוון שהשאירה מחוץ לרשימה חברים מתונים יותר כמו השרים מרידור, בגין ואיתן על חשבון התמקמות של גורמים קיצוניים במקומות הגבוהים יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בנוסף להפיכת רשימת הליכוד לכנסת לימנית יותר מבעבר, תוצאות הבחירות הדיחו לתחתית הרשימה שרים מובילים כמו יובל שטייניץ, צחי הנגבי, אופיר אקוניס ולימור לבנת. חבר הכנסת כרמל שאמה הכהן שהתברג למקום ה-20 ברשימה אמר כי "התוצאות מדאיגות ויש חשש כי הן יעוותו את פני הליכוד. זה לא פריימריז אמיתי, אני לא מרגיש בנוח עם התוצאות". לעומתו חבר הכנסת דני דנון שנבחר למקום החמישי ברשימה אמר כי הוא "מקווה שראש הממשלה יתחשב ברשימה שנבחרה" והוסיף כי הוא "מצפה לתפקיד בממשלה הבאה".

מן הצד השמאלי של המפה הפוליטית נשמעו קולות רבים נגד הפיכת הרשימה לימנית יותר מבעבר. יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' קראה למצביעי הליכוד החברתיים להצביע עבור למפלגתה משום שאין בליכוד מי שייצג אותם, לדבריה. "רשימת הליכוד מייאשת וחסרת תקווה, נטולת נציגות חברתית", אמרה יחימוביץ'. "הרשימה שנבחרה הופכת את הליכוד למפלגת ימין קיצונית אשר כל קשר בינה לבין המפלגה הממלכתית שהייתה הוא מקרי לחלוטין", הוסיפה.

במפלגתו של יאיר לפיד, "יש עתיד" אמרו כי "הליכוד הציג הערב רשימה מדאיגה, שסובבת סביב ציר הדילים של הפוליטיקה הישנה והקיצונית האידיאולוגית. זה כבר אינו הליכוד של מנחם בגין והמחנה הלאומי. מי שיצביע 'הליכוד ביתנו' יקבל במקום זה סניף של 'האיחוד הלאומי'".

גם יושבת ראש מפלגת מרצ זהבה גלאון אמרה כי מפלגת הליכוד הפנתה גב למורשתה. "הליכוד הליברלי נפח את נשמתו", אמרה. "אפילו בגין לא היה מוצא את מקומו בנבחרת המפוקפקת הזאת. מפחיד לחשוב מה יהיה כאן אם השלטון יישאר בידי הליכוד. נראה שקצת מיותר עכשיו לצרף את ליברמן לרשימה הכל כל לאומנית הזאת", דברי גלאון.