נתניהו בירך את ברק: "מכבד את החלטתו, מודה על תרומתן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעה בה הוא מביע את הערכתו על תרומת שר הביטחון לאורך השנים לישראל. "אני מודה לו על שיתוף הפעולה בממשלה", נכתב בהודית נתניהו. אבל בליכוד דווקא חשבו אחרת: ""היום הוא יום העצמאות של הליכוד", אמר השר אדלשטיין. יחימוביץ': "ברק - החייל המעוטר בעולם". בן ארי: "ברוך שפטרנו"

שעה קלה לאחר הודעתו של אהוד ברק על פרישה מהמערכת הפוליטית, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מכבד את החלטתו של שר הביטחון. "אני מודה לו על שיתוף הפעולה בממשלה, ומעריך מאוד את תרומתו ארוכת השנים לביטחון המדינה", נמסר בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה.

ובמערכת הפוליטית נעות התגובות בין הלם לברכות. יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', הביעה צער על ההחלטה. "ברק, החייל המעוטר בעולם ואחת הדמויות הביטחוניות המוערכות בזירה הבינלאומית, תרם לצה"ל ולביטחון המדינה יותר ממה שהציבור ידע אי פעם", נכתב בהודעה שפרסמה. "את ניסיונו הרב הביא עמו למשרד הביטחון, שם נהג בשיקול דעת ובמקצועיות. יחימוביץ' איחלה לברק הצלחה בדרכו החדשה, ואמרה כי היא מקווה שימשיך לתרום מיכולותיו למדינת ישראל בעת הצורך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ציפי לבני, שעתידה להודיע בימים הקרובים על חזרתה לפוליטיקה אמרה בעקבות ההודעה כי "למרות המחלוקות שהיו בינינו לעיתים, תמיד הערכתי את דאגתו האמיתית לעתיד ישראל ואני מאחלת לו מכל ליבי הצלחה בפרק החדש בחייו".

עוד הוסיפה כי היא "מביעה צער על פרישתו של שר הביטחון אהוד ברק מהחיים הפוליטיים. ברק תרם רבות למדינה כחייל, מפקד, שר וראש ממשלה ואזרחי ישראל חייבים לו רבות. אני מקווה שברק עוד יתרום למימוש החזון הציוני המשותף לשנינו, של מדינה יהודית, דמוקרטית, בטוחה, החיה בשלום עם שכניה".

במפלגת יש עתיד פרסמו הודעה לקונית קצרה בה נמסר: "המפלגה מודה לשר הביטחון על שנים ארוכות בשירות המדינה".

בליכוד בירכו על החלטתו של ברק. שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין פרסם הודעה בה נכתב: "היום הוא יום העצמאות של הליכוד. ברק יירשם בספר דברי הימים של ממשלות ישראל כשר הבטחון הגרוע ביותר שהיה להתיישבות היהודית...לא אופתע אם בהזדמנות הראשונה שתתאפשר לו הוא ימצא את הסיבה לחזור לפוליטיקה ולסורו".

יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט אמר שרבים חבים לברק את חייהם: "אהוד ברק אדם בעל זכויות רבות ותרומה אדירה למדינה. אנו חוזים כעת בימיה האחרונים של הפוליטיקה הישנה, זאת שהביאה אותנו ואת חיילי המילואים ותושבי הדרום לתחושות קשות רק בשבוע האחרון", אמר בתגובה. "אני קורא לנתניהו להודיע כי בממשלה הבאה יהיה שר ביטחון שמחויב להגנה ולביטחון ישראל ללא פשרות - תושבי הדרום האמיצים ראויים לכך".

"ברוך שפטרנו מעונשו של הזה"

במפלגת "עצומה לישראל", של איתמר בן גביר ומיכאל בן ארי בירכו על ההתפטרות של ברק. "ברוך שפטרנו מעונשו של הזה", נכתב בהודעתם. "עכשיו יוכלו נתניהו וליברמן לאשר את כל מפעלי הבניה ביהודה ושומרון שברק תקע על שולחנם - או שיוכח שברק היה רק עלה תאנה וראש הממשלה הוא האחראי להתנכלות למתנחלים". 

גם חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) בירך על פרישתו ואמר כי הוא היה עמוד התווך שאיפשר את קיומה של "ממשלת הימין הקיצונית ביותר בתולדות ישראל". לטענתו, "מהאחריות ההיסטורית הכבדה הזו הוא לא יוכל להשתחרר".

ברק פורש - סיקור מלא:

ברק הודיע על פרישה מהחיים הפוליטים: "זמן להתפנות למשפחה"

מר ביטחון: מי אתה אהוד ברק?

חמאס: "ברק נכשל בעזה - ופרש"