״בפרלמנט הסעודי יש יותר נשים מבליכוד״

יומיים לאחר פרסום רשימת הליכוד לכנסת תוקף יו"ר המפלגה המתחרה, יצחק הרצוג, את הרכבה ואומר כי הייצוג הנשי הכמעט אפסי ברשימה אינו ראוי. "נתניהו וחברי הליכוד ירקו בפרצופן של חצי מאוכלוסיית המדינה. מספר הנשים ברשימה נמוך ממספר הנשים בפרלמנט בסעודיה", אמר יו"ר העבודה

נתניהו והרצוג, ארכיון (רויטרס, AP)

יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג דיבר היום (שבת) בגנות רשימת הליכוד לכנסת, ואמר כי מפלגה שהייצוג הנשי בה דל כל כך אינה ראויה להנהיג את המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו רשימה שבה מספר הנשים נמוך ממספר הנשים בפרלמנט בסעודיה", אמר הרצוג באירוע "שבתרבות" במבשרת ציון. "נתניהו וחברי הליכוד ירקו בפרצופן של חצי מאוכלוסיית המדינה. מרוב שהתעסקו ברשימות החיסול האינטרסנטיות שלהם הם לא שמו לב שחיסלו את כל הנשים".

הרצוג הבטיח כי הייצוג הנשי ברשימה המשותפת של העבודה והתנועה לכנסת יהיה גדול ומרכזי. "זו רשימה שתהווה מנהיגות מאוזנת וראויה למדינת ישראל", אמר.

שלוש נשים ברשימה, שתיים מהן במקום לא ריאלי

ביום חמישי התפרסמה רשימת הליכוד לכנסת לאחר שיום קודם לכן הצביעו מתפקדי הליכוד בפריימריז. בעשירייה הראשונה ברשימה נמצאת רק אישה אחת - מירי רגב במקום החמישי. האישה הבאה ברשימה היא גילה גמליאל שנבחרה למקום ה-14 ברשימה.

מלבד רגב וגמליאל רשימת הליכוד כוללת רק עוד שני נשים, במקומות שמסתמנים כלא-ריאליים: במקום ה-25 נמצאת נאווה בוקר, אלמנתו של ליאור בוקר שנספה באסון הכרמל, שהתברגה לרשימה בזכות שריון לאישה שלא כיהנה בכנסת.

מיד אחריה, במקום ה-26, ממוקמת ציפי חוטובלי, שככל הנראה תישאר מחוץ לכנסת הבאה. "בחיים הציבוריים יש עליות ומורדות", אמרה חוטובלי לאחר פרסום תוצאות הפריימריז. "אני מקבלת את רצון הבוחר באהבה. היה לי העונג לשרת את המדינה בכנסת ישראל".