ליברמן: ״סוחטים באיומים, נחקר ניסה להתאבד״

אביגדור ליברמן תקף את התנהלות המשטרה וחשף כי הלחץ הרב גרם לאחד הנחקרים לנסות לשים קץ לחייו. ליברמן יצא גם נגד היועמ"ש על רקע מכתב ההרחקה לפאינה קירשנבאום, ורמז כי התנהלותו מונעת משיקולים פוליטיים. "זו הפעם השישית ברציפות שעם תחילת מערכת הבחירות נחקרת פרשייה חדשה", אמר

אביגדור ליברמן, ארכיון (AP)

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף היום (שבת) את התנהלות המשטרה בחקירת פרשת השחיתות במגזר הציבורי, וטען כי הלחץ הרב שהופעל על הנחקרים הוביל אחד מהם לבצע ניסיון התאבדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הניסיון להפוך את העצורים לעדי מדינה לא היה באמצעות הפעלת לחץ כבד אלא ממש סחיטה באיומים", אמר ליברמן. "אני יכול לספר לכם שאחד הנחקרים בפרשה, שנחקר לא כי היה חשוד במשהו אלא כדי להפעיל לחץ על אחרים, ניסה להתאבד".

בהמשך דבריו באירוע "שבתרבות" בכפר סבא בהנחיית רינה מצליח, תקף ליברמן את היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין על רקע מכתב ההרחקה ששלח לסגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום - כפי שחשף לראשונה גיא פלג בחדשות 2: "מאז שהחקירה הפכה לגלויה סגנית השר לא הייתה פעם אחת במשרד הפנים, אז למה לשלוח לה מכתב".

"מאמין בחפותה", פאינה קירשנבאום (פלאש 90)

"ההסבר למהלך הזה הוא פשוט", המשיך ואמר יו"ר ישראל ביתנו. "יום קודם היה לנו כנס מוצלח של ישראל ביתנו והמכתב של ויינשטיין בא לבטל את האפקט הזה". ליברמן סיפר גם על בקשתו מפאינה קירשנבאום שלא להתפטר: ״אמרתי לה שלא צריך להיכנע בגלל לחץ תקשורתי, לא צריך למהר ולהילחץ. הגוף היחידי שקובע אם בן אדם הוא מורשע או זכאי זה בית המשפט".

"נצליח בבחירות יותר ממה שחושבים"

"אני מאמין בחפותה של פאינה והבכירים הנוספים", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו. "אני עברתי רק 17 שנות חקירה ובסוף זוכיתי פה אחד מחוסר אשמה על ידי שלושה שופטים. כל עוד בנאדם לא הורשע הוא חף מפשע. במקרה הזה הרשיעו את כולם על תוך כדי שיתוף פעולה עם עיתונאים".

חובתה וזכותה של המשטרה לחקור כל חשד", הוסיף ליברמן ואמר. "אך הדבר צריך לעשות ללא משוא פנים, בלי שיקולים זרים ובלי איפה ואיפה ואם מישהו מעד הוא יצטרך לשלם את מלוא המחיר. עד היום אף חבר כנסת, שר או פקיד בכיר מישראל ביתנו לא הורשע לא בשוחד, לא בגניבה ולא בהפרת אמונים".

על אף ההערכות כי פרשת השחיתות בה מעורבים לכאורה בכירים במפלגתו, ליברמן טען דווקא כי ישנה תנופה של מצטרפים חדשים לישראל ביתנו: "לאנשים במדינה יש כנראה יותר שכל ממה שחושבים כמה חוקרים או כמה עיתונאים. אני בטוח שלמרות פרשת להב 433 נצליח הרבה מעבר למה שחושבים".