נתניהו: "ערוכים לפעול במקרה שהשקט יופר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע בשעות הצהריים למטה הארצי שבירושלים, שם נשא דברים יחד עם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו. השניים התייחסו למצב הביטחוני לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ישראל וחמאס. "מטרות המבצע הושגו", ציין רה"מ

בבוקרו של היום שלאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ישראל לחמאס וסיומו של מבצע "עמוד ענן", הגיע ראש הממשלה נתניהו למטה הארצי בירושלים והתייחס למצב הרגיש ברצועת עזה וביישובי מערב הנגב. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"למבצע הזה יש הישגים", פתח נתניהו את דבריו ושיבח את תפקוד העורף במערכה. לאחר מכן ציין: "חיסלנו אלפי טילים שכוונו לדרום הארץ, וכמעט את כל הטילים שכוונו למרכזה".

הוא הדגיש, כי "אנו ערוכים למקרה שהשקט יופר". ראש הממשלה המשיך והתייחס לביקורת המופנית נגד ההחלטה לקבל את מתווה הפסקת האש, ואמר כי "אני יודע שישנם אזרחים שמצפים לפעולה חריפה אף יותר - ואנו ערוכים לכך. אנו נותנים הזדמנות לרגיעה מפני שזהו הצעד הנכון בעת הזו למדינת ישראל. נדע לפעול לפי הצורך".

הרמטכ"ל: "תקפנו כל דבר שזז ברצועה"

בתדרוך עיתונאים שקיים בדרום הארץ, אמר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, כי צה"ל "תקף כל דבר שזז ברצועה מבחינת תשתיות טרור, מנהרות, מחסני אמל"ח, בורות שיגור ומתקנים אסטרטגיים תוך הישענות על גיוס נרחב של מילואים. הישגי המבצע הושגו. צה"ל פגע באחמד ג'עברי ובעשרות פעילים ומפקדים".עוד הוסיף, כי "הושמדו כל סוגי משגרי הרקטות ששנים הוטמנו באדמה".

גנץ התייחס גם הוא לחוזקו של העורף הישראלי, ואמר כי הוא "מאוד מעריך את כושר העמידה של הציבור. אני חושב שהוא נתן לדרג המדיני אורך נשימה. לנו, הדרג הצבאי, זה נתן יכולת לפעול בשיקול דעת". הרמטכ"ל המשיך וציין, כי "המבצע הזה השיג את יעדיו ומטרותיו כפי שהוצבו על ידי הדרג המדיני. גיוס מערך המילואים אפשר לנו להיות חזקים בזירות האחרות ולהכין את השלב הבא. אסור לבצע פעולה כאשר הפעולה העוקבת אליה איננה מוכנה. צה"ל יכול לעשות כל משימה שהדרג המדיני יגדיר לו". 

"הניצחון - שלב חשוב בשחרור פלסטין"

ובתוך כך, ברצועת עזה חוגגים לאורך כל היום את "ניצחון החמאס" בעימות האחרון בשורה של אירועים ומסיבות עיתונאים. אחר הצהריים הגיע תורו של ראש ממשלת החמאס איסמעיל הנייה שכינס מסיבת עיתונאים בה בחר לשים את הדגש בין היתר על המציאות שהשתנתה באזור. "ארצות הברית מתחילה להבין את המציאות החדשה ומתחילה לדבר בשפה אחרת. אני מודה למצרים ולנשיא מורסי, אשר השיב למצרים את תפקידה המוביל באזור - אחת ממטרות המלחמה על עזה הייתה בחינת התגובה המצרית באשר למה שיתרחש", אמר הנייה בעזה.