"הידיעות על הפסקת אש בלי שהושגו יעדי מבצע עמוד ענן, היו זריקת עידוד למחבלים"

תגובות במערכת הפוליטית בעקבות פיגוע בתופת באוטובוס בת"א. "זה הזמן להכות בכל הכוח; אני מגבה את ראש הממשלה", אמר יו"ר האופוזיציה שאול מופז. "אני פונה לראש הממשלה לעצור את הדיבורים על הפסקת אש ולהעצים את פעולות צה"ל כבר ברגעים אלו", אמרה ח"כ מירי רגב

תגובות במערכת הפוליטית בעבות הפיגוע באוטובוס של חברת דן בתל-אביב. יו"ר האופוזיציה שאול מופז אמר כי "זה הזמן להכות בטרור בכל הכוח. צה"ל והשב"כ יודעים להגיע לכל אחד, בכל מקום". מופז הוסיף: "אני מגבה את ראש הממשלה להמשיך במבצע ושולח איחוליי החלמה מהירה לפצועים".  

"יש להכריז מלחמה בטרור בישראל ולצאת למבצע כולל למיגור כולל של פעולות הטרור", אמר חבר הכנסת דני דנון מהליכוד. "ארה"ב וישראל חייבות לפעול יחד כדי להשמיד את הטרור באזור, ולא לאפשר לתמונות האוטובוסים המתפוצצים לחזור למחוזות מדינת ישראל".

"חייבים לעבור להתקפה"

"תוך כדי ניחום אבלים אצל משפות סמדג׳ה ואמסלם, אנחנו שומעים על פיגוע בתל אביב", אמר ח"כ מיכאל בן ארי. "שום מדינה לא היתה נותנת שיתקיפו את אזרחיה. רק כאן מאבדים את ההרתעה, מכניסים מדינה שלמה למגננה. חייבים לעבור להתקפה, ולמחיקת שכונות שלמות בעזה. זו לא התלהמות, זה ההיגיון של מי שחפץ חיים. מי שמרחם על ילדי אוייבנו, מתאכזר לילדינו. ניתן לתושבי עזה שש שעות לעזוב למצרים, מי שישאר דמו בראשו. כניסה קרקעית, וכיבוש לאחר ריכוך ארטילרי תלול מסלול. נשארים בעזה ובכל מרחבי ארצנו".

ח"כ רגב: "לעצור את הדיבורים על הפסקת אש"

 גם חברת הכנסת מירי רגב התייחסה לאירוע הטרור. "הפיגוע הנפשע בתל אביב מלמד אותנו שארגון החמאס והג'יאהד האיסלמי לא מבינים נכון את הנחישות של צה"ל", אמרה. "אני פונה לראש הממשלה לעצור את הדיבורים על הפסקת אש ולהעצים את פעולות צה"ל כבר ברגעים אלו. מדינת ישראל לא תשוב לתקופת הפיגועים ואנו נרדוף את המחבלים בכל עת ובכל מקום. אני קוראת למזכ"ל האו"ם ולקלינטון לבוא לזירת הפיגוע על מנת שילמדו מקרוב שאויבי ישראל הם מרצחים צמאי דם".

"הידיעות על הפסקת האש המתקרבת בלי שהושגו יעדי מבצע עמוד ענן, היו זריקת עידוד לכל המחבלים הרוצחים בשטח. הפיגוע בתל אביב הוא תוצאה ישירה של תחושת הניצחון של החמאס. כך לא יוצרים הרתעה, ככה לא מנצחים טרור", אמר ח"כ אריה אלדד.

פיגוע בתל אביב - הסיקור המלא:

נפגעים בפיצוץ באוטובוס בלב תל אביב

עדי ראייה מספרים: "מזכיר מראות מלפני שנים"

אחרי הפיגוע: חשד למחבלים נוספים

המשטרה סגרה את מתחם עזריאלי

חמאס: "פעולת התאבדות מבורכת"