"ייתכן וניאלץ לדחות את הבחירות"

יו"ר הכנסת ריבלין לא שולל מצב בו הכנסת תיאלץ לדחות את הבחירות. בראיון ל"ישראל היום" אומר ריבלין כי הדבר תלוי ביכולת הליכוד והעבודה לערוך את הבחירות המקדימות, שאמורות להיערך בשבוע הבא. לשתי המפלגות יש עשרות אלפי מתפקדים, וגיוס המילואים הנרחב עלול לגרום לדחיית הפריימריז – ובעקבות לדחיית הבחירות

יידחו הבחירות? היו"ר ריבלין, ארכיון (AP)

יו"ר הכנסת רובי ריבלין אומר כי אם מבצע 'עמוד ענן' בעזה יימשך - יהיה צורך לדחות את הבחירות לכנסת. בדברים שאמר ריבלין לעיתון "ישראל היום" הוא ציין כי התמשכות המבצע תחייב את הליכוד והעבודה לדחות את הבחירות המקדימות, מה שיצריך גם את דחיית הבחירות הכלליות לכנסת שאמורות להתקיים ב-22 בינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם העבודה וגם הליכוד בוחרות את רשימותיהן לכנסת בפריימריז רחבים של כל חברי המפלגה - עשרות אלפי בני אדם. הפריימריז בליכוד מתוכננים ליום ראשון, והפריימריז בעבודה מתוכננים ליום חמישי בשבוע הבא, והמפלגות חוששות שבשל המצב הביטחוני וגיוס המילואים הנרחב לא ניתן יהיה לבחור את הרשימה לכנסת במועד.

"אם יהיה צורך, ניאלץ לכנס את מליאת הכנסת למושב פגרה מיוחד ונקבע מועד חדש לבחירות. החוק מחייב להעביר חוק בחירות חדש בשלוש קריאות", אמר ריבלין. הפעם היחידה בה נדחו בחירות לכנסת הייתה ב-1973, אז בשל מלחמת יום כיפור נדחו הבחירות בחודשיים.