מהפכה בציונות הדתית

הציונות הדתית עברה השבוע מהפיכה, כשנפתלי בנט הצעיר הביס את זבולון אורלב הוותיק, בקרב על ראשות מפלגת הבית היהודי. עכשיו הוא מרשה לעצמו לחלום על לפחות עשרה מנדטים, ועל תפקיד בכיר בממשלה, על אפו וחמתו של נתניהו

הדרך של נפתלי בנט לכיבוש הציונות הדתית מתחילה במכינות ובישיבות ההסדר, אצל הדור שבשבילו הבית היהודי לא באמת אף פעם היה בית פוליטי. "היה שבר מאוד גדול אחרי ההתנתקות", טוען בנט, "המשימה הגדולה ביותר של הדור שלנו היא להחזיר את הנשמה היהודית למדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כאן, במדרשה באיתמר, התחיל בנט רק לפני כמה חודשים את המסע במטרה שהוגדרה כהשתלטות על מפלגת הבית היהודי. מה שקרה במפלגה הדתית לאומית הוא לא פחות ממהפכה. בציונות הדתית מאוד אוהבים את העובדה שבנט הוא קצין, "פייטר" ואוהבים את זה שהוא מכהן בתור מזכ"ל מועצת יש"ע.

"הדור הקודם התנחל על הגבעות והיום יש כמעט 400 אלף ישראלים ביהודה ושומרון", אומר בנט, "הצלחנו בזה ועכשיו המשימה היא לצאת לחברה הישראלית. לעזור בבאר שבע, בחולון, בקריית שמונה, בעכו ובדרום תל אביב. זה מה שהציונות הדתית עושה - היא הולכת לצבא, הולכת לגרעינים, היא הולכת לחינוך והיא גם הולכת להתיישב בנגב ובגליל", מוסיף בנט.

אבל זאת לא המשימה היחידה של נפתלי בנט היום. אל תיתנו לו לבלבל אתכם, הוא אמנם היי-טקיסט מרעננה ונשמע מאוד חברתי אבל הוא עדיין הסמן הימני של המפה הפוליטית. "אין שלום ולא יהיה הסדר מדיני עם הפלסטינים. איזה שלום? כל המזרח התיכון בוער בגלל גל איסלמי מטורף", אומר בנט אך מוסיף כי "יש גם בשורות טובות - יהיה פה דו-קיום והוא יצליח גם לערבים וגם ליהודים".