תנו לה בכפיים: המופעים של מירי רגב

הרשת מוצפת בסרטונים שונים עם התבטאויות של מי שצפויה להפוך לאישה החזקה ברשימת הליכוד לכנסת, מירי רגב. "אני אסוציאטיבית, מטורף מה שקורה ברשת", היא מסבירה. אספנו את הקטעים הזכורים ביותר, מה"שקשוקה" ועד "אתה סתום"

אחרי ספירת קרוב ל-80% מהקולות בפריימריז, אפשר כבר לקבוע בבירור מי האישה החזקה בליכוד - חברת הכנסת מירי רגב, שלא מפסיקה להצחיק אותנו, להפתיע וגם לזעזע. מאז שנכנסה לתפקידה, היא סיפקה שלל התבטאויות יוצאות דופן, יש שיגידו שערורייתיות. רגב אומנם מעוררת מחלוקת רבה וקוממה עליה לא פעם ציבורים שונים, אבל דבר אחד בטוח - היא לעולם אינה משעממת וקשה להישאר אדיש אליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיון בוועדת הפנים של הכנסת בחודש יולי האחרון למשל, אמור היה לעסוק במחדל של מוקד 100, אך עד מהרה הפך לריב קולני בינה לבין ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד), אותו הורתה להוציא מהחדר לאחר שאמר למפכ"ל המשטרה כי "ידיו מגואלות בדם". כשסירב לצאת עודדה רגב את לפנותו: "עם הכיסא, תעשו לו יום הולדת, אחת, שתיים, שלוש ותעיפו אותו לעזה".

בעבר נקלעה רגב לחילופי דברים קשים עם חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד). בין היתר קראה לה רגב "בוגדת" מספר פעמים, ובנאום מעל בימת הכנסת אף קראה לה לעבור לעזה: "רוחי לעזה יא חאינה, בוגדת".

אי אפשר להתעלם. רגב בכנסת (חדשות 2)

"מה אתה סתום?!"

בימי המחאה החברתית בשנת 2011 עמדה רגב במרכז מהומה נוספת - הפעם עם דפני ליף וצעירים נוספים שהגיעו למחות. הם גירשו אותה בבושת פנים משדרות רוטשילד, והיא בתגובה נזפה באחד מהם: "מה אתה סתום?!" - וזאת לאחר שלטענתה התעלמו מהצעת חוק חברתית שהגישה.

אירוע שנצרב היטב בזיכרון הציבור בישראל הוא הדברים שנשאה במהלך עצרת בדרום תל אביב באשר לטיפול באוכלוסיית הזרים. "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו, נעשה הכול כדי להחזיר אותם בחזרה למקום מוצאם", אמרה אז, ועוררה ביקורת חריפה.

ואיך אפשר מבלי להזכיר את האירוע שזכה לכותרת "מופע הסטנדאפ של מירי רגב", במהלך אירוע בחירות. בין שלל האמירות הבולטות: "מירי רגב לא גַנָבָה", "כפיים", "שקשוקה" ועוד. הסרטונים שלה מאותו אירוע ממשיכים לצבור צפיות ברשת וציטוטיה הפכו למטבעות לשון, ואף לחלק מסרטון שהפיץ חבר הכנסת מיקי רוזנטל, שבאותו אירוע ניבא כי "מופע האימים שלך עוד יהפוך לתשדיר בחירות עבורינו".

איך היא מצליחה שוב ושוב?

ח"כ רגב מודעת היטב לכך שהפכה לכוכבת רשת, אבל בשיחה עם חדשות 2 Online טענה בעבר שהיא לא מתכננת את הדברים אלא שאלה אסוציאציות.

מאיפה בא ה-1,2,3 יום הולדת? "זה לא תוכנן, לא תכננתי שזחאלקה יגיד למפכ"ל את הדברים האלה, ומיד כשהוא אמר זה הקפיץ אותי. ואז אמרתי אתה תצא החוצה וכשהוא תפס את הכיסא זה הצחיק אותי, הזכיר לי את הילדים שמחזיקים את הכיסא ביום ההולדת שלהם שמרימים אותם, זה היה טבעי, אני אסוציאטיבית".

מה היו התגובות? "אני סיימתי את הדיון הזה ומשם לסבב דיונים, הטלפון שלי מוצף יש לי 800 סמסים. כתבו לי 'מזל טוב ליום ההולדת' ולא הבנתי על מה מדובר עד שסיפרו לי וזה הצחיק אותי. בערב הלכתי לחתונה וזה היה מדהים כמות האנשים שבאו אלי".

"אין ספק שזה מטורף מה שקורה ברשת", היא הדגישה. "אני רואה את זה בכל מקום שאני הולכת אליו. החמימות, החיבוק של האזרחים בפייסבוק, במיילים, בכל דרך שהם יכולים להעביר לי את זה. מבחינתי זה מאוד מחמם את הלב, מאוד. אני נוסעת בכביש אז מצפצפים לי ופותחים לי את החלון לא כי אני צעירה ורוצים להתחיל איתי אלא כי רוצים להגיד לי ישר כוח וזה מחזק אותי".