הכנסת אישרה: שעון הקיץ יתארך

סוף לחשיכה המוקדמת. לאחר הלחץ הציבורי והפוליטי הרב שהופעל על חברי הכנסת, חברי המליאה אישרו היום בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להארכת שעון הקיץ שגיבש משרד הפנים. שעון הקיץ יתארך ל- 193 ימים בשנה בממוצע. בשנה הבאה, שעון הקיץ יסתיים ב-6 באוקטובר

המליאה תאשר את הארכת שעון הקיץ (חדשות 2)

לאחר מסע ציבורי ופוליטי מפרך, היום אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית, בדיון מיוחד ל"ניקוי שולחן" טרם הבחירות, את הצעת החוק לתיקון שעון הקיץ שגיבש משרד הפנים יחד עם ח"כים בהם רונית תירוש (קדימה), לאחר הסכמה שגובשה בוועדת הפנים בראשותו של חבר הכנסת אמנון כהן מש"ס, בעקבות המלצות ועדה ציבורית שהקים שר הפנים אלי ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תקופת שעון הקיץ תיארך כעת מ-30 בחודש מרץ ועד 1 באוקטובר בהתאם לנוסח הקבוע בחוק. שעון הקיץ יתארך ל-193 ימים בשנה בממוצע, ובשנה הבאה, שעון הקיץ יסתיים ב-6 באוקטובר.

על פי החוק, התקופה להחלת "שעון הקיץ" תהיה, בכל שנה, מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון בחודש מרץ בשעה 2:00, עד יום ראשון הראשון שלאחר 1 באוקטובר בשעה 2:00. כמו כן במידה ויחול יום ראשון הראשון שלאחר יום 1 באוקטובר במהלך ראש השנה, תוארך התקופה האמורה עד ליום שני הראשון שלאחר יום 1 באוקטובר בשעה 2:00.

"עדיין כולנו נפסיד כל שנה"

התיקון המוצע מעגן את המלצות הוועדה המקצועית לבחינת ההסדרים והזמנים הראויים להפעלת שעון הקיץ בישראל, שמינה שר הפנים בחודש פברואר 2011. הוועדה פעלה בראשותו של מר דב קהת, לשעבר המנהל הכללי של משרד הפנים וכן בהשתתפות נציגים מהאקדמיה, נציגי תעשיינים, נציגי עובדים, נציגי ציבור ונציגי משרדי ממשלה.

"אמנם החוק החדש משפר את המצב הנוכחי, אבל הוא גורם לכך שכולנו נפסיד כל שנה, חודש שלם של אור אחר הצהריים. רק הארכה של שעון הקיץ עד 1 בנובמבר תפתור את העניין: תצמצם את תאונות הדרכים, תחסוך בחשמל, ובעיקר תאפשר לכולנו שעה נוספת של אור", אמר ח"כ הורוביץ.