ח"כ זחאלקה במאמר חריף בגרדיאן: "סנקציות על ישראל בגלל ליברמן"

במאמר בעיתון הבריטי "גרדיאן", קורא חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה להטיל סנקציות על מדינת ישראל. הוא טוען כי שר החוץ אביגדור ליברמן קיצוני יותר מהיידר וכי הוא "נעשה מסוכן יותר ויותר". "מי שחפץ בשלום – שיפעל להטיל סנקציות", כתב

ח"כ זחאלקה (ערוץ 7)

חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (בל"ד) קורא להטיל סנקציות על ישראל, לטענתו - כדי לבלום את "ההקצנה, הגזענות והעוינות" נגד האזרחים הערבים. במאמר שלו שפורסם בעיתון הבריטי "גרדיאן" הוא טוען כי שר החוץ אביגדור ליברמן הוא הרבה קיצוני מיורג היידר, איש מפלגת הימין הקיצונית באוסטריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זחאלקה כתב כי ליברמן עומד בכל הקריטריונים שמגדירים "גזען ופשיסט", והוא נעשה "חזק יותר ולכן מסוכן יותר". הוא גם מתח ביקורת על סיסמת ישראל ביתנו מהבחירות הקודמות, "אם אין נאמנות אין אזרחות" ואמר שהיא נועדה לשלול זכויות מהערבים ולהפוך את האזרחות שלהם לזמנית ומותנית בנאמנות למדינה הציונית, וזאת במטרה לשלול אזרחות ולהגיע למדינה יהודית נקייה מאזרחים ערבים.

לדברי זחאלקה, הפתרון היחיד לגזענות הוא הטלת סנקציות. במאמר קרא חבר הכנסת "לכל מי שחפץ בשלום צודק, בסיום הכיבוש ובחיסול הגזענות לפעול להטלת הסנקציות". "הניסיונות להשפיע על ממשלת ישראל באמצעות שכנוע הם בזבוז זמן, שרק מחזקות את ההקצנה שלה", כתב והדגיש כי "אין מנוס מהפעלת סנקציות. למרות שנתניהו קיצוני, הוא נכנע ללחצים, אם מפעילים עליו לחצים".