היום: הכנסת תאשר את הארכת שעון הקיץ

לאחר הלחץ הציבורי והפוליטי הרב שהופעל על חברי הכנסת, תאשר היום המליאה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להארכת שעון הקיץ שגיבש משרד הפנים. ח"כ ניצן הורוביץ: "רק הארכה של שעון הקיץ עד 1 בנובמבר תפתור את העניין"

המליאה תאשר את הארכת שעון הקיץ (חדשות 2)

לאחר מסע ציבורי ופוליטי מפרך, היום תאשר מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית, בדיון מיוחד ל"ניקוי שולחן" טרם הבחירות, את הצעת החוק לתיקון שעון הקיץ שגיבש משרד הפנים, לאחר הסכמה שגובשה בוועדת הפנים בראשותו של חבר הכנסת אמנון כהן מש"ס, בעקבות המלצות ועדה ציבורית שהקים שר הפנים אלי ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי לשון ההצעה, שעון החורף יחל באופן קבוע ב-1 באוקטובר, וזאת ללא תלות בלוח השנה העברי. הכנסת תאשר את החוק, ושורה של חוקים נוספים, זאת חרף פיזור הכנסת והקדמת הבחירות. החוק החדש שצפוי לעבור ברוב קולות, זאת בעקבות תמיכת הממשלה בו, מהווה שיפור לעומת המצב הקיים. יחד עם זאת, בקרב חברי הכנסת שהעלו בעבר הצעות חוק פרטיות, לשון החוק איננה מספקת, זאת משום שבשאר מדינות המערב שעון הקיץ מתחיל בשלב הרבה יותר מאוחר.

חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ, ממובילי המאבק הפרלמנטרי להארכת שעון הקיץ, אמר היום כי הוא מתכוון להגיש מחדש את החוק להארכת שעון הקיץ עד 1 בנובמבר, מיד עם תחילת עבודה של הכנסת הבאה. הורוביץ מתח ביקורת נוקבת על מסקנות הוועדה שמינה אלי ישי לבחינת שעון הקיץ, והדגיש כי הוועדה כלל לא דנה בסוגיות המרכזיות של השפעת שעון קיץ ארוך על המאבק בתאונות הדרכים, החיסכון באנרגיה ושעות הפנאי.

"אמנם החוק החדש משפר את המצב הנוכחי, אבל הוא גורם לכך שכולנו נפסיד כל שנה, חודש שלם של אור אחר הצהריים. רק הארכה של שעון הקיץ עד האחד בנובמבר תפתור את העניין: תצמצם את תאונות הדרכים, תחסוך בחשמל, ובעיקר תאפשר לכולנו שעה נוספת של אור", אמר ח"כ הורוביץ.