מתח בליכוד: 20% מהקולות נספרו עד כה

ספירת קולות מתפקדי המפלגה נמשכת זמן רב וכולם מחכים לתוצאות הסופיות שיתפרסמו במהלך הבוקר. לאחר ספירת 17% מהקולות נראה שגלעד ארדן מוביל ואחריו יולי אדלשטיין, ישראל כץ ומירי רגב. נתניהו כבר יודע שמקומו הובטח ושמתפקדי הליכוד אישרו את בקשתו לשריין ברשימה מקומות עבור שני מועמדים מטעמו

מאז אמש (רביעי) סופרים בגני התערוכה בתל אביב בליכוד את קולות 55% ממתפקדי הליכוד שהצביעו בפריימריז, ובחרו את יו"ר המפלגה ואת רשימת המפלגה ב-600 קלפיות שהוצבו ב-115 מוקדים ברחבי הארץ. התוצאות הסופיות צפויות להתפרסם במהלך הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדכונים שוטפים מספירת הקולות:

06:50: 20% מהקולות נספרו. החמישייה הראשונה: גלעד ארדן, יולי אדלשטיין, ישראל כץ, מירי רגב, סילבן שלום. על פי התוצאות ההתחלתיות, משה פייגלין מחוץ לרשימה ואבי דיכטר בפנים.

06:30: מתפקדי הליכוד אישרו את בקשת נתניהו לשריין את המקומות ה-11 וה-23 ברשימה לטובת מועמדים מטעמו.

23:00 - תוצאות מ-10 הקלפיות הראשונות שנספרו שבהן הצביעו כ-3,000 מתפקדים: 85% לנתניהו, 15% לדנון.

22:00 - הקלפיות נסגרו, החלה ספירת הקולות

נבחר שוב. נתניהו (רויטרס)

כשעה בלבד אחרי סגירת הקלפיות, המתמודד על ראשות הליכוד ח"כ דני דנון כבר הכריז על הפסדו. בנימין נתניהו לפחות כבר יודע שמספירת הקולות עולה שהוא ימשיך להיות יו"ר התנועה. "אני מאחל לנתניהו בהצלחה", אמר דנון. "נפעל יחדיו כמפלגה מאוחדת מול השמאל, מול בוז'י, מול ציפי. נהיה ליכוד אחד גדול מול כל השמאל".

הכריז על הפסדו. דנון (פלאש 90)

שאר המועמדים ממתינים במתח לראות היכן יתברגו ברשימה. מי יגיע למקום ריאלי, ומי יתפלל להצלחה סוחפת במיוחד בבחירות. המתמודדות ברשימה מצפות לראות מי תירש את מקומה של לימור לבנת ותהיה האישה הראשונה של הליכוד.

בעקבות הסקרים האחרונים המנבאים לליכוד כ-24 מנדטים, לא נרשמה התרגשות רבה בקרב חברי הכנסת של הסיעה שהרגישו אולי כי מקומם מובטח. בכל זאת מעריכים במפלגה כי בין חבר כנסת אחד לשלושה ייפלטו מהרשימה.

רשימת השריונים

1 יו"ר
2-10 ארצי
11 שיבוץ רה"מ
12-15 ארצי
15 אישה, במידה ואין אישה עד אז
16 מחוז 1 שפלה
17 ארצי
18 אזור 2 גליל ועמקים
19 אזור 3 דן
20 ארצי
21 אזור 4 ירושלים
22 אזור 5 נגב
23 שיבוץ רה"מ
24 מגזר לא יהודי
25 ארצי אישה חדשה
26 ארצי
27 עולה חדש
28 מחוז 6 מישור החוף
29 מחוז 7 חיפה
30 צעיר
31 ארצי אישה חדשה
32 מחוז 8 תל אביב
33 מחוז 9 יו״ש
34 ארצי אישה חדשה
35 מחוז 10 מועצות אזוריות
36-117 ארצי
118-120 שיבוץ רה"מ

פריימריז בליכוד (חדשות 2)

נתניהו: "צריך רשימה חזקה וליכוד גדול"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הגיע הצביע בבנייני האומה בירושלים. "הפריימריז האלה חשובים כי הם מחליטים למי יש את הסמכות להוביל את הליכוד והמדינה", אמר. "צריך כמובן רשימה חזקה וביקשתי את הזכות להוסיף שני שריונים כדי לחזק את הרשימה עוד יותר. הליכוד זאת כמעט התנועה היחידה שיש בה בחירות דמוקרטיות. חשוב שיהיה ליכוד אחד גדול מול כל השמאל כדי להוביל את מדינת ישראל בבטחה".

ח"כ דני דנון, שהמתמודד מול נתניהו על ראשות המפלגה, הצביע בתל אביב והשמיע מסר דומה. "הליכוד היא המפלגה בעלת הערכים והקו שצריכים להוביל את ישראל בשנים הבאות מול מפלגות השמאל", אמר.

הכריז על הפסדו. דנון (פלאש 90)

שני המתמודדים העיקריים על המקום השני הם השרים גלעד ארדן וישראל כץ, לאחר שגדעון סער - שדורג בראש הרשימה - פרש זמנית מהחיים הפוליטיים.

במטה נתניהו הסבירו כי ההצבעה על המקומות המשוריינים "מתבצעת בעקבות החלטת בית הדין של הליכוד כדי לחזקו בבחירות הכלליות, שבהן יכריעו אזרחי ישראל מי ינהיג את העם והמדינה כראש הממשלה". עוד הוסיפו מקורביו כי לא יהיה קשר בין המיקום ברשימה למינוי השרים העתידי.