ישי: אגרוף 10 מנדטים אם אומר הכל

ח"כ אלי ישי, שפרש ממפלגת ש"ס והקים מפלגה חדשה משלו, מכחיש כי הוא זה שעמד מאחורי הדלפת ההקלטות של הרב עובדיה יוסף ז"ל לחדשות 2 ומבהיר: "אני יכול לגרוף 10 מנדטים אם אומר את כל מה שיש לי, אבל אני בוחר שלא"

ח"כ אלי ישי, הניצב בלב הסערה הפוליטית מול ש"ס, המשיך להכחיש כי ההקלטות של הרב עובדיה יוסף ז"ל, שנחשפו בחדשות 2, הודלפו על ידו. "אני יכול לגרוף 10 מנדטים אם אומר את כל מה שיש לי, אבל אני בוחר שלא", הוא טען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכניתנו "שש עם עודד בן עמי", סיפר היום (רביעי) ישי על הדברים האחרונים שאמר לו הרב עובדיה יוסף לפני שהלך לעולמו. "הייתה שיחה לא פשוטה עם המרן, ממש לפני שקיבל זריקת הרדמה שממנה לא קם", תיאר ישי. "הוא אמר לי בבכי 'שלא יהיה בלבך עליי על מה שעשו לך, זה לא בידי. אני אוהב אותך רבי אליהו'". ישי הדגיש כי אם הרב עובדיה יוסף היה בחיים, הוא היה מקבל כל החלטה של הרב - "גם אם הוא היה אומר שאני מקום 10 או הולך הביתה".

"הוא אמר לי 'אל תעזוב אותי' וזה מה שאני עושה", הוסיף ישי. "יכול להיות שיש הקלטות אצל אנשים מסוימים, אבל לא אצלי. מי שהקליט זה לא אני - אני לא מקליט ולא מוציא. יש לי תיעודים, ואני מעדיף לא לומר דבר כי דרכי היא דרך השלום. זו לא דרכי להכפיש אנשים". ישי הוסיף כי אינו חושש מהאיומים ("השם שומר עלינו").

בגילוי לב ציין ישי כי ההחלטה לעזוב את ש"ס ולהקים את מפלגת "יחד-העם איתנו" אינה פשוטה עבור אשתו וילדיו, "אבל הם תומכים בי מאוד ומאמינים בצורך ובחשיבות של המהלך. אני זוכר את אמא שלי שבוכה שאין לה כסף לאוכל לילדים - אני פה לתת תשובות למענים לכל מאות אלפי האנשים שרוצים את עם ישראל וארץ ישראל, את הדאגה לאברכים ולתורה".

בעקבות הסערה: האבטחה סביב ישי תוגברה

מהווים איום? תומכי דרעי (חדשות 2)

מוקדם יותר היום, הנחה יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין את קצין הכנסת לתגבר את האבטחה סביב ח"כ אלי ישי, זאת בעקבות הסערה שעורר פרסום ההקלטה של הרב עובדיה יוסף המנוח בחדשות 2.

ההחלטה על תגבור האבטחה התקבלה בתום התייעצות בין אדלשטיין לבין קצין הכנסת, תת ניצב יוסף גריף. אדלשטיין אף ביקש מגריף להיות בקשר הדוק ורציף עם ח"כ ישי, "לאור הרגישות הקיימת בימים האחרונים".

אמש הקימו מאות מתומכי יו"ר ש"ס אריה דרעי מאהל תמיכה מחוץ לביתו של הרב עובדיה יוסף ברחוב הקבלן בירושלים. בכינוס שנערך במקום נשא דברים בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב דוד יוסף, שתקף את ישי במילים חריפות. "אלי ישי בוגד במורשת אבא ומשפיל את זכרו", אמר.