משרד הביטחון נגד רפי איתן

מנכ"ל משרד הביטחון כתב מכתב ללשכת ראש הממשלה, לשר החוץ ולכל שגרירויות ישראל באפריקה והתריע כי רפי איתן לא עובד מטעם הממשלה. "רפי איתן הוא איש עסקים פרטי. הוא מתחזה כאילו הוא פועל במתווה 'ממשלה מול ממשלה' בעסקאות רכש. לא כך הדבר". איתן הודיע לאחרונה כי יתמודד שוב לכנסת בראשות מפלגת הגימלאים

משרד הביטחון התריע בפני כל שגרירויות ישראל באפריקה כי רפי איתן לא מייצג את הממשלה. איתן, מוותיקי המוסד, ח"כ לשעבר ושר בממשלת אולמרט, הודיע לאחרונה כי יתמודד שוב לכנסת בראשות מפלגת הגימלאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שכתב מנכ"ל משרד הביטחון ללשכת ראש הממשלה, לשר החוץ ולכל נציגויות ישראל באפריקה נכתב: "רפי איתן הוא איש עסקים פרטי. הוא מתחזה כאילו הוא פועל במתווה 'ממשלה מול ממשלה' בעסקאות רכש. לא כך: רפי איתן איננו מורשה מטעם משרד הביטחון או מדינת ישראל, הוא לא פועל בתיאום עם ראש הממשלה או בשליחותו, כל עסקיו הם פרטיים לא מטעם מדינת ישראל או מערכותיה".

איתן אומר בתגובה כי "התבקשתי לעזור במקרה אחד ועזרתי בו. ואני לא עוסק בעניינים כאלה". איתן, בן 86, הוא מבכירי מערכת המודיעין של ישראל לשעבר והיה אחד מראשי המוסד שלקח חלק בין השאר בלכידתו של פושע המלחמה אייכמן.

בשנת 2006 עמד בראשות מפלגת הגימלאים שזכתה להישג של 7 מנדטים, ומונה לשר לענייני גימלאים. בבחירות 2009 המפלגה לא עברה את אחוז החסימה, ולאחרונה הודיע איתן כי בכוונתו להתמודד לכנסת שוב בראשות המפלגה.