הפריימריז בליכוד: דילים, תורים וסוכריות

בתוך האווירה השמחה והחגיגית בגני התערוכה יש ח"כים מכהנים ורבים שרוצים להיות ח"כים שנלחמים על חייהם הפוליטיים. כולם מתחרים על ליבם של חברי המרכז. במקום נרשמים תורים ארוכים, שהחברים מתלוננים על המתנה של שעה ויותר לפני שהם נכנסים לקלפי

כמעט 100,000 חברי ליכוד יבחרו היום את חברי רשימת הליכוד לכנסת הבאה ואת זהות יו"ר המפלגה - בנימין נתניהו או דני דנון. בקלפי המרכזית, בגני התערוכה, מורגש עומס רב של מצביעים מצד אחד, ופוליטיקאים שנלחמים על הישרדותם בכנסת או כאלה שמנסים להיכנס לכנסת הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות העומס, בסביבות השעה 11:00 הופסקה הכנסת האנשים לקלפיות ובחוץ נוצר תור ארוך. חברי המפלגה נאלצו להמתין למעלה משעה רק כדי להיכנס לאולם ההצבעה, חלקם התייאשו והלכו הביתה.

סיילס אליעזר, מתמודד במחוז תל אביב, מנסה להיות חבר בכנסת הבאה. "לצערנו שלטון המפלגות בארץ אכן יורד, הגיע הזמן שאזרחי ישראל יחליטו להצביע למפלגות גדולות שיוכלו לתת את הטון ולהשפיע. בסקרים תמיד מראים שיש לנו ירידה, אבל אני משוכנע שכמו שהתחלנו ב-20 מנדטים, עלינו ל-22 ועכשיו אנחנו ב-24, עד הבחירות נכניס 32 מנדטים וכל נציגי המחוזות ייבחרו לכנסת הבאה".

למה מצביעת עבודה התפקדה לליכוד?

השר סילבן שלום הגיע עם רעייתו ג'ודי, שעברה בין רבים מחברי הליכוד ושכנעה אותם להצביע עבור בעלה. השר עצמו נשמע בטוח במעמדו: "אני תמיד מופיע במקומות הראשונים כי הם חושבים שאני מייצג אותם, התוצאות שלי מדברות בעד עצמן".

שוש ארזואן, מצביעת מפלגת העבודה - וחברת ליכוד. את הסתירה הזאת היא מסבירה בח"כ חיים כץ, ששיכנע אותה להתפקד: "למרות שאני במפלגת העבודה, אני בעד חיים (כץ) ואני מאמינה בדרך שלו. הוא נותן תוצאות, הוא נלחם בשבילינו".

יו"ר הכנסת היוצאת יולי אדלשטיין, אחד מהיו"רים עם הכהונה הקצרה ביותר, אמר: "אני מאחל למי שיחליף אותי וינהל אתה כנסת הבאה שתהיה לו כנסת קצת יותר קלה לניהול מהכנסת היוצאת, אצלי היו המון ח"כים חדשים. למרות זאת כמעט כולם עשו עבודה מצוינת, חבל שזה היה כל כך קצר".