ליברמן תקף בחריפות את המשטרה, אהרונוביץ' יוצא להגנתה

פרסום ראשון: השר לביטחון פנים אהרונוביץ', שנכח אמש בכנס שבו הטיח יו"ר ישראל ביתנו ליברמן האשמות קשות בחוקרי פרשת השחיתות, מתייצב היום לצד השוטרים: "מגבה את עבודת המשטרה, הפרקליטות והיועץ בחקירת הפרשה"

יוצא נגד יושב ראש מפלגתו - ומגן על המשטרה: אחרי המתקפה חסרת התקדים של אביגדור ליברמן אמש על המשטרה, בעקבות פרשת השחיתות החדשה שבה מעורבים לכאורה בכירים במפלגתו, יוצא היום (רביעי) השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' להגנת החוקרים. אהרונוביץ' היה נוכח אתמול באולם כשליברמן הטיח האשמות קשות בחוקרי המשטרה - שעליהם הוא ממונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסם אהרונוביץ' הוא מגבה את עבודת המשטרה בפרשה ולמעשה סותר את דבריו הנוקבים של ראש מפלגתו אתמול, במהלך נאום שנשא בכנס של ישראל ביתנו. אהרונוביץ' פרסם את ההודעה לאחר שדאג לעדכן את ליברמן על כוונתו לעשות כן.

"השר לביטחון הפנים מגבה את עבודת המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה בחקירת פרשת 242", נכתב בהודעה. "עם כניסתו לתפקידו, הדגיש וביקש השר אהרונוביץ' שיש לפעול על פי החוק ולהקפיד לא לערבו בחקירות אישי ציבור וכך היה גם הפעם. השר עודכן בדבר החקירה באופן אישי על ידי מפכ"ל המשטרה רק לאחר ביצוע המעצרים והוא מקפיד שלא להיות מעורב כלל בפרטי החקירה עצמה ובממצאיה".

"חייבים לעצור את הרוסי הזה"

ליברמן ניצל אתמול את הבמה בכנס פעילים של ישראל ביתנו כדי להשתלח במשטרה בעקבות חשיפת פרשת השחיתות. "אם מישהו חושב שאני רומז שמדובר בנקמנות, בוונדטה אישית, אז זה אכן כך", אמר שר החוץ. "בכוח מנסים לקרוא לפרשה 'ישראל ביתנו' אבל אם כבר זו 'פרשת להב 433'. העובדה שהפרשה הוכרזה כשבועיים לאחר פיזור הכנסת מוזרה בעיניי בלשון המעטה. הייתי רוצה להאמין שזה במקרה אבל מה לעשות שאת המקריות הזאת אני פוגש בפעם השישית".

הוא סיפר לנוכחים באולם על חלום שחלם לכאורה על חוקרי הפרשה. "חלמתי שכל אותם חוקרים שחקרו את 'פרשת השגריר' ומובילים גם היום את החקירה החדשה נפגשו ודיברו במילים אלו: 'חייבים לעצור את הרוסי הזה, שחס וחלילה לא יהיה ראש ממשלה, אנחנו נעשה הכל על מנת לעצור אותו'. החלומות שלי הם בדרך כלל מאוד מדוייקים".

"זו החקירה הכי פוליטית בתולדות מדינת ישראל", האשים ליברמן. "לא הייתה חקירה כמו זאת שבכוח נקראת על שם מפלגה ונולדה כדי לפגוע במפלגה. החקירה תוכננה בקפידה רבה ובתזמון מדויק המתואם עם לוח הזמנים של מערכת הבחירות".