הדיל של חיים כץ בליכוד נחשף: כץ, ארדן ורגב בין המומלצים

שוב פריימריז בליכוד - ושוב נרקמים הדילים, בהם הדיל הקבוע והמדובר של ח"כ חיים כץ. רשימת המומלצים שלו שנחשפה כוללת את השמות של השרים גלעד ארדן וישראל כץ שמנהלים קרב על המקום השני, ח"כ מירי רגב שצפויה להיבחר לאישה הראשונה בליכוד - וגם את יו"ר הכנסת אדלשטיין

רשימת המומלצים של כץ נחשפת (פלאש 90)

הדיל נחשף: כמו בכל בחירות מקדימות בליכוד, גם הפעם מופצת בין חברי המפלגה רשימה ובה שמות "מומלצים". גם הפעם מדובר בחבר הכנסת חיים כץ, גדול פוקדי הליכוד, שעומד מאחורי הדיל שנועד לקדם חברים מסוימים מאוד במפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות האחרונות מופצת רשימה מטעמו של כץ לעובדי התעשייה האווירית שגם חברים בליכוד, עם המלצה להצביע לשרים ישראל כץ וגלעד ארדן - שני שרים המתחרים על המקום השני ברשימה, ושעקב התמיכה בשניהם, אף אחד מהם לא ייפגע כתוצאה מהדיל.

המסמך שהופץ למתפקדים (חדשות 2)

ברשימה של ח"כ כץ מופיע גם שמה של חברת הכנסת מירי רגב, אותה הוא מנסה לקדם בכל הכוח בקרב על תפקיד האישה הראשונה והחזקה במפלגה, וגם שמו של יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין מככב בה.

יתר השמות המופיעים ברשימה הם של מועמדים שנראים כחסרי סיכוי, אך הם סומנו על מנת למנוע הצבעה של חברים רבים לח"כים אחרים שמתחרים על המקומות הריאליים ברשימה.

נתניהו הקדים להצביע: "צריך רשימה חזקה"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הגיע הבוקר להצביע בבנייני האומה בירושלים: "הפריימריז האלה חשובים כי הם מחליטים למי יש את הסמכות להוביל את הליכוד והמדינה. צריך כמובן רשימה חזקה וביקשתי את הזכות להוסיף שני שריונים כדי לחזק את הרשימה עוד יותר. הליכוד זאת כמעט התנועה היחידה שיש בה בחירות דמוקרטיות. חשוב שיהיה ליכוד אחד גדול מול כל השמאל כדי להוביל את מדינת ישראל בבטחה".ח"כ דני דנון, המתמודד מול נתניהו על ראשות המפלגה, הצביע בתל אביב והשמיע מסר דומה: "הליכוד היא המפלגה בעלת הערכים והקו שצריכים להוביל את ישראל בשנים הבאות מול מפלגות השמאל".

מבחינת נתניהו לא צפוי שינוי, והוא ייבחר שוב ליושב ראש הליכוד. הקרב האמיתי יתחיל מהמקום השני, כשגלעד ארדן וישראל כץ יתמודדו על מקום הסגן. בפריימריז הקודמים במפלגה זכה במקום השני גדעון סער, שבחר לפרוש זמנית מהחיים הפוליטיים. הקרב המעניין השני הוא על מי תהיה האישה הראשונה במפלגה.

בנוסף לבחירת המועמדים שירכיבו את הרשימה, יתבקשו המתפקדים לאשר את ההחלטה להסמיך את יו״ר הליכוד לשריין שני אישים במקומות ריאליים ברשימה.

600 קלפיות הוצבו ברחבי הארץ (פלאש 90)


בשעה 09:00 הבוקר נפתחה ההצבעה במפלגה: 96,651 בעלי זכות הצבעה יגיעו לאורך היום ל-600 קלפיות ב-115 אתרים שונים ברחבי הארץ. את תוצאות הרשימה נדע רק מחר בבוקר. מתפקדי הליכוד יתבקשו לאשר שני מינויים ליושב הראש, שיאפשרו לראש הממשלה בנימין נתניהו לשריין מקום על פי בחירתו. בין חבר כנסת אחד לשלושה צפויים להיפלט מהרשימה.

כך צפויה להיראות רשימת נציגי הליכוד לכנסת ה-20:

1 יו"ר
2-10 ארצי
11 שיבוץ רה"מ
12-15 ארצי
15 אישה, במידה ואין אישה עד אז
16 מחוז 1 שפלה
17 ארצי
18 אזור 2 גליל ועמקים
19 אזור 3 דן
20 ארצי
21 אזור 4 ירושלים
22 אזור 5 נגב
23 שיבוץ רה"מ
24 מגזר לא יהודי
25 ארצי אישה חדשה
26 ארצי
27 עולה חדש
28 מחוז 6 מישור החוף
29 מחוז 7 חיפה
30 צעיר
31 ארצי אישה חדשה
32 מחוז 8 תל אביב
33 מחוז 9 יו״ש
34 ארצי אישה חדשה
35 מחוז 10 מועצות אזוריות
36-117 ארצי
118-120 שיבוץ רה"מ

רשימת המועמדים לרשימה הארצית: אדלשטיין יולי, רגב מירי, כץ ישראל,כץ חיים, מזרחי סילבה, דנון דני, חוטובלי ציפי, פינטו ג'קי, גילה גמליאל, פלאטו שרון, יריב לוין, רצון מיכאל, ארדן גלעד, שטייניץ יובל, פנחס עידן, בוגי יעלון, אופיר אקוניס, סילבן שלום, זאב אלקין, נאור נפתלי, דיכטר אברהם, שראל שמעון, גרוסברג דוד, פייגלין משה, חזן אורן, הנגבי צחי.