פריימריז בליכוד: קרב על מספר שתיים ברשימה

הפריימריז בליכוד יערכו היום, אך נדמה שהם לא מעוררים התרגשות גדולה בציבור או אצל יושב הראש נתניהו, שמבהיר כי לא תהיה חשיבות למיקומים במינויי השרים. התוצאות אמורות להתפרסם מחר בבוקר. חברי המרכז יבחרו את רשימתם ובנוסף יקבעו האם להעניק ליו"ר התנועה סמכות לשריין שני מקומות ריאליים

עבור מפלגת הליכוד, בחירות 2015 מתחילות היום (רביעי) בפריימריז שיקבע את רשימתה לכנסת ה-20. 96,651 בעלי זכות הצבעה יגיעו ל-600 קלפיות ב-115 אתרים שונים ברחבי הארץ. ההצבעה תתקיים בין תשע בבוקר לעשר בלילה. את תוצאות הרשימה נדע רק בבוקר יום חמישי. מתפקדי הליכוד יתבקשו לאשר שני מינויים ליושב הראש, שיאפשרו לראש הממשלה בנימין נתניהו לשריין מקום על פי בחירתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבי דיכטר, שכבר התמודד בעבר על מקום ברשימת המפלגה, הוא השם החדש יחסית. בעקבות הסקרים האחרונים המנבאים לליכוד מספר גבוה של מנדטים, לא נרשמה התרגשות רבה בקרב חברי הכנסת של הסיעה שמרגישים אולי כי מקומם מובטח. ובכל זאת קיים מתח עצום בליכוד - בין חבר כנסת אחד לשלושה ייפלטו מהרשימה.

מבחינת נתניהו לא צפוי שינוי, והוא יבחר ליושב ראש הליכוד. הקרב האמיתי יתחיל מהמקום השני, כשגלעד ארדן וישראל כץ יתמודדו על מקום הסגן. בפריימריז הקודמים במפלגה זכה במקום השני גדעון סער, שבחר לפרוש זמנית מהחיים הפוליטיים. הקרב המעניין השני הוא על מי תהיה האישה הראשונה במפלגה.

בנוסף לבחירת המועמדים שירכיבו את הרשימה, יתבקשו המתפקדים לאשר את ההחלטה להסמיך את יו״ר הליכוד לשריין שני אישים במקומות ריאליים ברשימה. "הליך זה מתבצע בעקבות החלטת בית הדין של הליכוד כדי לחזקו בבחירות הכלליות, שבהן יכריעו אזרחי ישראל מי ינהיג את העם והמדינה כראש הממשלה", נכתב בהודעה ממטהו של נתניהו. עוד הוסיפו מקורביו כי לא יהיה קשר בין המיקום ברשימה למינוי השרים העתידי.

נתניהו אמור להצביע בבנייני האומה ב-08:45, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין יצביע בגני התערוכה ב-09:30.

רשימת השריונים:

1 יו"ר
2-10 ארצי
11 שיבוץ רה"מ
12-15 ארצי
15 אישה, במידה ואין אישה עד אז
16 מחוז 1 שפלה
17 ארצי
18 אזור 2 גליל ועמקים
19 אזור 3 דן
20 ארצי
21 אזור 4 ירושלים
22 אזור 5 נגב
23 שיבוץ רה"מ
24 מגזר לא יהודי
25 ארצי אישה חדשה
26 ארצי
27 עולה חדש
28 מחוז 6 מישור החוף
29 מחוז 7 חיפה
30 צעיר
31 ארצי אישה חדשה
32 מחוז 8 תל אביב
33 מחוז 9 יו״ש
34 ארצי אישה חדשה
35 מחוז 10 מועצות אזוריות
36-117 ארצי
118-120 שיבוץ רה"מ


רשימת המועמדים לרשימה הארצית:

אדלשטיין יולי, רגב מירי, כץ ישראל,כץ חיים, מזרחי סילבה, דנון דני, חוטובלי ציפי, פינטו ג'קי, גילה גמליאל, פלאטו שרון, יריב לוין, רצון מיכאל, ארדן גלעד, שטייניץ יובל, פנחס עידן, בוגי יעלון, אופיר אקוניס, סילבן שלום, זאב אלקין, נאור נפתלי, דיכטר אברהם, שראל שמעון, גרוסברג דוד, פייגלין משה, חזן אורן ,צחי הנגבי.