ישי: לא הדלפתי את הקלטת, זו לא דרכי

יו"ר ש"ס לשעבר הגיב לראשונה לסערה בעקבות חשיפת ההקלטות של הרב עובדיה: "הפכו אותי מאוהב לאויב, מנאמן ביתו של מרן לבוגד". ישי סיפר על אחת משיחותיו עם הרב: "הוא אמר לי 'לא אתן שיחליפו אותך, לא אתן שיפגעו בך'"

אחרי פרסום ההקלטות של הרב עובדיה יוסף ז"ל במהדורה המרכזית, שבהן הביע תמיכה באלי ישי ומתח ביקורת על אריה דרעי, הפנו רבים בש"ס אצבע מאשימה לעבר ישי, והערב (שלישי) הגיב לראשונה היו"ר לשעבר להאשמות והכחיש כי הוא אחראי להדלפת ההקלטות. ישי סיפר על התמיכה שלה זכה מהרב עובדיה ואמר: "מרן אמר לי: 'לא אתן שיחליפו אותך, לא אתן שיפגעו בך'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישי, יו"ר מפלגת "העם איתנו" שפרש לאחרונה מש"ס בעקבות הסכסוך עם אריה דרעי, נשא דברים בכנס פעילים בשדרות והדגיש: "בכל שנותיי כשליח ציבור ובשנים הקשות האחרונות עברתי רגעים לא פשוטים. כל אדם אחר במקומי היה משחרר את רסן לשונו ול רק כדי להגן על הקרובים אליו. אני בחרתי לשתוק לנהוג באחריות כבוד ודרך ארץ. זו דרכי כי אני מאמין שכך צריך לנהוג. כך לימד אותי מרן עליו השלום, מורי ורבי. בחרתי לנשוך שפתיים, לחרוק שיניים ולנצור לשון".

הוא הסביר מדוע החליט לפרוש מש"ס ולמה שתק עד עכשיו אל מול ההאשמות הקשות: "אני ער לכל המתרחש, אני לא עיוור. הקמתי מפלגה כי מרן פסק לי לשמור על ארץ ישראל. אצלנו דרך ארץ קדמה לתורה. בחרתי לשתוק, כי אני חושב שזו הדרך הנכונה אבל עד לרגע שבו יהפכו את היוצרות. עד לרגע שבו הפכו אותי מאוהב לאויב. מנאמן ביתו של מרן לבוגד". 

הרב עובדיה ואלי ישי, ארכיון (חדשות 2)

"ספגתי אלימות פיזית ומילולית מפעילי ש"ס"

ישי אמר כי ביקשו ממנו לבוא לבקש סליחה על קברו של מרן. "אותם אנשים שפעלו בניגוד לרצונו הם אלה שצריכים לבקש סליחה ממרן", תקף. "נכדו אמר לי בדמעות: 'עכשיו מרן בשמיים הוא יודע את האמת. הוא יודע כמה עוול עשו לך'. אני אומר את המעט שבמעט כדי שהציבור יידע את האמת. עברתי תקופה קשה: אלימות מילולית ופיזית מצד פעילי ש"ס, כלפיי, כלפי אשתי וילדיי. מרן תמיד חיזק אותי ואמר לי 'אני איתך. אני מגן עליך'".

הוא הבהיר כי אין בכוונתו להוציא כלום: "אם הייתי רוצה להוציא דברים הייתי עושה זאת לפני שנתיים. ביום שהדברים ייבדקו וייצאו לציבור תהיה רעידת אדמה אמיתית", אמר ישי. "למרות הכל, חוץ מלהבהיר את האמת לאמיתה למען עם ישראל לא אומר דברים מעבר לזה. אני חש את מרן בשמיים מתפלל להצלחתנו".

מוקדם יותר הערב, על רקע ההערכות כי אריה דרעי רק מנסה להסיט את האש מדברי הרב עצמם, עם מכתב ההתפטרות שהגיש אתמול למועצת חכמי התורה, הזעיק יו"ר ש"ס את יו"ר הכנסת אדלשטיין למשכן ומסר לו מכתב התפטרות. חברי הכנסת של ש"ס אמרו כי אם דרעי מתפטר - כולם יתפטרו איתו. 

התפטר מהכנסת: אריה דרעי, השבוע (פלאש 90)

אמש, לאחר שדרעי התפטר מתפקיד יו"ר ש"ס, הודיעה מועצת חכמי התורה של ש"ס כי היא "דוחה בתוקף את בקשת יו"ר התנועה לפרוש מתפקידו וקובעת שהוא ממלא את התפקיד ביד רמה ונאמנות על פי דעת תורה. אנו גוזרים עליו להמשיך בתפקידו". 

זמן קצר לאחר פרסום ההקלטות של הרב יוסף ז"ל ביום ראשון, תקפו בלשכת דרעי את ישי והאשימו אותו בהדלפה: "דווקא בימים אלו שהציבור מצפה לאחדות, בחר האיש המכנה עצמו 'נאמן' להוציא קלטת שבה הקליט את מרן במחשכים כאחרון החתרנים, וניצל את האמון שניתן לו על ידי מרן. מר ישי רומס את כבודו של מרן אך ורק בשביל אינטרסים אישיים קטנוניים ומוכיח כי גם בחייו בגד באמון שהרב נתן לו".

הרב אמר למשפחתו: "למה לקחת מקבל שוחד?"

ההקלטות המסעירות הן מסוף שנת 2008 - אלי ישי הוא יושב-ראש ש"ס ואריה דרעי עומד לסיים את תקופת הקלון ורוצה לחזור למפלגה. הנפשות הפועלות: צבי חקק, עוזרו האישי של הרב עובדיה, בנו הצעיר משה יוסף ואשתו יהודית שסעדו את הרב בשנותיו האחרונות וכמובן - מנהיגה הרוחני המנוח של ש"ס.

"הקלטת הלוהטת" של ש"ס (חדשות 2)
בשיחה מלפני שש שנים הזהיר הרב המנוח בפירוט ובמפורש מדוע לא יחזיר את דרעי. "מי שאומר ככה אינו אלא טועה, טיפש", אמר. "כשיבוא הזמן (בתום תקופת הקלון) אני אענה לו. אני אענה לו. אולי 30-40% אומרים שבית המשפט צודק. השאר אומר לא צודק. עכשיו, אם ישימו אותו למשל בראש הרשימה שלנו, 30-40 אחוז (מהמצביעים) יברחו לנו. למה? כי שפטו אותו בבית המשפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מקבל שוחד? 30-40 אחוז לא יישארו, אז יברחו לנו. למה? למה נעשה כך? על ישי אין לאף אחד שום דבר".

הרב המנוח נשאל האם הוא רוצה להחזיר את דרעי בקיץ, והשיב בשלילה. באחד הקטעים עורך הרב יוסף ז"ל את ההשוואה בין שני ראשי ש"ס. "איך אני יכול לבגוד בו אחרי שהוא שומע לי בכל דבר, להתכחש לו? אני יודע מהניסיון שעבר, הוא (דרעי) עצמאי מדי. זה לא רשע?", אמר לבנו.