4 שנים בתמונות: נפרדים מהכנסת ה-18

השיאים, החקיקה והתקריות המביכות: לא מעט עבר על הכנסת בכמעט ארבע השנים בה היא מכהנת. משפיכת המים על ח"כ מג'אדלה ועד ממשלת האחדות הקצרה אי פעם - סיכום הכנסת ה-18 בתמונות

הכנסת ה-18 מתפזרת היום, אחרי כמעט ארבע שנים של חקיקה - אך גם לא מעט שערוריות ותקריות בבית הנבחרים. חדשות 2 באינטרנט סיכם בתמונות את האירועים יוצאי הדופן בארבע השנים האחרונות.

בכנסת ה-18 כיהנה הקואליציה הגדולה אי פעם, ובה ממשלה עם 30 שרים. אך ציפי לבני, יושבת ראש האופוזיציה לשעבר, כינתה על בימת הכנסת את הממשלה הרחבה - מה משרתים "שרים לענייני כלום, סגני שרים לשום דבר ומרבי תארים מגוחכים".

באחד הדיונים שהתרחשו בכנסת לאחר משט המרמרה לרצועת עזה, כמעט פרצה תגרה המונית בין חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) לח"כ חנין זועבי - שהייתה על סיפון הספינה הטורקית שביקשה לשבור את המצור מעל עזה.

ח"כ מיכאלי הייתה מעורבת גם בתקרית מביכה נוספת, בה שפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה, במהלך דיון שהתקיים בינואר השנה בוועדת החינוך של הכנסת. כתוצאה מהתקרית, היא הורחקה לחודש שלם מהמליאה. "אנסטסיה אחוזת האמוק שפכה כוס מים על עמיתה, ולכן אקרא לילד בשמה - כוס אמוק", אמר אז במליאת הכנסת ח"כ אחמד טיבי בתגובה.

בתקופת כהונתה של הכנסת, הוקמה גם ממשלת האחדות הקצרה אי פעם - עם מחטף האחדות של יו"ר קדימה שאול מופז. ב-9 במאי השנה הצטרפה קדימה לממשלה וניפחה את הקואליציה ל-94 ח"כים. אלא שהממשלה הזו החזיקה קצת יותר מחודשיים, והתפרקה בשלהי יולי על רקע המחלוקת בנושא חוק טל.

הכנסת שברה שיא של 4,593 הצעות חוק ואישורם של 550 חוקים בארבע שנים.