לפיד: אותנו מעולם לא חקרו

שר האוצר לשעבר האשים את הממשלה הקודמת בהתנהלות פסולה: "מיליארדי שקלים עברו מצד לצד בלי שקיפות ובלי פיקוח. במשך שנים התנהל כאן משחק לא הוגן שאיפשר לקבוצות של אינטרסנטים ומיעוטים - המתנחלים, המפלגות החרדיות, עסקני הליכוד, קבלני הקולות מהעבודה, 'מאכערים' מימין ומשמאל - לקבל עדיפות בחלוקת המשאבים"

"השמאל והימין נגוע בשחיתות". לפיד, ארכיו (רויטרס)

לפיד מאשים את הממשלה בהשתתפותו בשחיתות שלטונית: יו"ר מפלגת "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, טען היום (שלישי) כי נתקל בתופעות ונורמות שלטוניות פסולות במהלך כהונתו בממשלה. בכנס התנועה לאיכות השלטון שנערך במכללת ספיר אמר לפיד כי "לקחו את כספי המיסים של הציבור וחילקו אותם למי שהיה הכי קרוב לצלחת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישבנו בממשלה כמעט שנתיים. בשנתיים האלה היינו צריכים להלחם כל יום בשחיתות, בתרבות המקורבים והג'ובים, בניצול לרעה של הפוליטיקה לטובת הכסף הגדול", הוסיף שר האוצר לשעבר, שציין כי מפלגתו יש עתיד הייתה "המפלגה היחידה שנמנעה באופן מוחלט ממינויים פוליטיים, אנחנו המפלגה הגדולה היחידה שאיש מהשרים והח"כים שלה לא נחשד או נחקר מעולם". לדברי לפיד, "שלטון איכותי הוא קודם כל שלטון שבכל פעולה שהוא עושה יש לו רק אינטרס אחד: טובת האזרח".

לפיד טען כי "במשך שנים התנהל כאן משחק לא הוגן. משחק שאיפשר לקבוצות של אינטרסנטים ומיעוטים - המתנחלים, המפלגות החרדיות, עסקני הליכוד, קבלני הקולות מהעבודה, 'מאכערים' מימין ומשמאל - לקבל עדיפות בחלוקת המשאבים של החברה הישראלית. זה משחק שאיפשר לשכבה דקה של טייקונים ומנהלים בכירים להתעשר באופן שאין לו שום קשר לביצועים העסקיים שלהם - הוא קשור רק למערכת הקשרים שהם פיתחו וליכולת שלהם להטות לטובתם את החוקים".

"במשך שנים התנהל משחק לא הוגן" (יוסי זילברמן)

"שרים חיזרו אחרי חברי מרכז במקום לעבוד אצל הציבור"

השר לשעבר המשיך ותקף את האנשים איתם כיהן באותה ממשלה בתחילת החודש: "שרים השקיעו 80% מזמנם בעניינים מפלגתיים ובחיזור אחרי חברי מרכז וראשי סניפים במקום לעבוד אצל הציבור". תוך התייחסות לפרשת השחיתות במגזר הציבורי, בה נחשדים בכירים במפלגת "ישראל ביתנו", טען לפיד כי "מיליארדי שקלים עברו מצד לצד בלי שקיפות ובלי פיקוח. מפלגות משני צידי המפה הפוליטית - גם בימין וגם בשמאל - היו נגועות בשחיתות אישית".

בהמשך דבריו רמז לפיד לכלכלת בחירות מצד נתניהו: "אדוני ראש הממשלה, אנא ממך, תכבד את האינטליגנציה שלנו, אל תודיע לנו שאתה מתכונן לתת הכל ועוד קצת מפני שעכשיו בחירות. כבר עשית את זה בבחירות הקודמות והתוצאה היתה שכשנכנסתי למשרד האוצר חיכה לי שם בור של עשרות מיליארדי שקלים שכמעט ומוטט את הכלכלה הישראלית. תגיד לנו את האמת - מה אתה הולך לקצץ? ולמה אתה לא אומר לאזרחי ישראל את מה שאתה ואני יודעים: שברגע שהבחירות האלה ייגמרו אתה מתכונן להעלות מיסים?".