יורד נמוך: כץ נגד לפיד בפייסבוק

שר התחבורה תקף את חבר הכנסת יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר שהאחרון מתח ביקורת על החלטתו של כץ להפסיק את פעילות קווי האוטובוס ש"שגולשים" לתוך השבת. "כמה נמוך אפשר לרדת", כתב לצד תמונה בה נראה לפיד באחד מנאומיו, עומד על שרפרף

התמונה של לפיד שהעלה השר כץ (פייסבוק)

תוקף אישית: שר התחבורה ישראל כץ (הליכוד) העלה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה של חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד) נואם כשהוא עומד על שרפרף ולצידה הכיתוב: "כמה נמוך אפשר לרדת?". את הדברים כתב בתגובה על פוסט שפרסם לפיד מוקדם יותר ובו מתח ביקורת על החלטתו של שר התחבורה לבטל פעילות קווי אוטובוס ש"שגולשים" אל תוך השבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"חפש לך סוס אחר לרכוב עליו", ציין כץ בעמוד הפייסבוק שלו. בפוסט המוקדם יותר של לפיד הופנתה שאלה לשר התחבורה: "איך הבן שלי וחברים שלו אמורים לחזור בשישי מהצבא?"

כץ בחר לתקוף את לפיד באופן אישי, אך מוקדם יותר דחה בעמוד הפייסבוק שלו את ההאשמות שלפיהן קיבל את ההחלטה משיקולי פריימריז. "זהו שקר שמטרתו לפגוע. בניגוד לפרסומים שונים ובניגוד להשמצות של חברת הכנסת מרב מיכאלי, לא נדרשתי ולא קיבלתי כל החלטה לגבי מועדי נסיעת אוטובוסים בשישי או בשבת".

"חפש לך סוס אחר". כץ (חדשות 2)

זו אינה ההתכתשות הראשונה בין לפיד לכץ. במהלך דיון על סלילת כבישים חדשים ביהודה ושומרון לפני כחודשיים, התנגד לפיד למהלך. השר כץ אמר לאחר הדיון כי "חמור בעיני ששר בכיר מוכן להעמיד אזרחים ישראלים בסכנה, רק בשל שיקולים פוליטיים". עוד הוא הוסיף ותהה: "האם הוא באמת סבור שילדי אריאל, מעלה אדומים, גוש עציון ואלון מורה זכאים לפחות ביטחון ובטיחות מתושבי רעננה ואום אל פאחם? לאן נעלמה הממלכתיות?".

לפיד איננו היחיד שהתנגד להחלטתו של השר כץ. "מי שמשלם את המחיר על ההברקה הזאת, באופן כמעט בלעדי, הם חיילים שמשרתים בבסיסים מרוחקים, ותלויים בדיוק באוטובוסים האחרונים האלה כדי להגיע הביתה", כתבה יושבת-ראש מרצ זהבה גלאון. "העיקר שהם ישמרו על השבת, ובזכות ישראל כץ כנראה שהם יעשו את זה בבסיס שהם ייתקעו בו למשך סוף השבוע. איזו בושה".