הורים שכולים לאולמרט: "אל תעז לשוב לתפקיד ציבורי"

שש שנים אחרי שאיבדו את בניהם במלחמת לבנון ה-2, מסרבים בני משפחות שכולות להשלים עם האפשרות שמי שהוביל את צה"ל למערכה כראש ממשלה ישוב למגרש הפוליטי. במכתב חריף הם כתבו לו: "עליך להתבייש להראות את פרצופך"

התרחיש לפיו אהוד אולמרט מחליט להתמודד בבחירות לכנסת ה-19 בראשות קדימה או מפלגה אחרת מסעיר את המערכת הפוליטית. בעוד שרבים מבין חברי מפלגת האופוזיציה רואים באפשרות תקווה אמיתית לשוב ולהחזיק במושכות השלטון, הורים שכולים שבניהם נפלו במלחמת לבנון השנייה מביעים התנגדות עזה ואף שלחו לראש הממשלה לשעבר מכתב בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במכתב שנשלח לאולמרט מטעם ארבע משפחות שכולות, דורשים ההורים מאולמרט להימנע מלחדש את פעילותו הפוליטית.

בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל נחשף תוכן הדברים: "רצינו להזכיר לך שבניגוד לנאום שנשאת מיד בתום המערכה, לא היה כישלונך במלחמת לבנון השנייה זיכרון רחוק וגם לא יהיה כזה", כתבו ההורים והבהירו: "לא נשכח ולא נסלח על חוסר האחריות שלך כראש ממשלת ישראל, כמי שהוציא את צה"ל למלחמה מבלי שהבין זאת, ללא תכנית ותכלית ובניהול כושל".

"בכל מדינה מתוקנת היית מתבייש"

בהמשך, תקפו ההורים את אולמרט במילים חריפות: "בכל מדינה מתוקנת, מי שכשל כמוך - לא רק שהיה מקבל על עצמו את האחריות ומתפטר מיד בתום המלחמה, אלא אף היה מתבייש להראות את פרצופו בציבור. לא ננוח ולא נשקוט אם תעז לנסות למלא שוב תפקיד ציבורי".

ההורים החתומים על המכתב הם משה מוסקל, ליאורה חסון, חיים צמח ואילן מורנו.

בתגובה על הדברים, נמסר מלשכתו של אולמרט: "אין לנו כל עניין להתעמת עם משפחות שכולות, יהיו מניעיהן אשר יהיו. הציבור בישראל מוזמן לשפוט את תוצאות המלחמה בלבנון, את ההרתעה שהשיגה ואת השקט שהביאה לצפון במשך שש שנים וחצי שהיו השקטות ביותר מאז הקמת המדינה".