אחרי נתק ממושך: נתניהו ובנט נפגשו

ראש הממשלה ויו"ר הבית היהודי נועדו לפגישה אחרי כמה שבועות של נתק שכללו חילופי האשמות וביקורת. השניים שוחחו במשך כשעה וחצי על התנאים להצטרפותו של בנט לקואליציה שמקים נתניהו

ייכנס לממשלה? נתניהו ובנט (מרים אלסטר, פלאש 90)

אחרי הנתק, המחלוקות וההאשמות הליכוד והבית היהודי יוצאים לדרך חדשה? ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט נפגשו היום (שישי) לשיחה שנמשכה כשעה וחצי ובה דנו בהצטרפותו של בנט לקואליציה שמנסה להרכיב נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים סיכמו בתום הפגישה להמשיך בהידברות לקראת הרכבת הממשלה, אך לא סוכם דבר ככל הנראה. במפלגת הבית היהודי זעמו בימים האחרונים על סירובו של נתניהו להעביר לבנט את תיק החוץ או הביטחון ומחו על כך שליברמן עשוי להישאר בתפקיד בכיר למרות שיקבל פחות מנדטים מהם.

ראש הממשלה עורך היום סבב פגישות במטרה לקדם את המגעים להקמת ממשלה, ונפגש גם עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שהציב שורת דרישות למרות הירידה הגדולה בכוחה של מפלגתו בבחירות - 6 מנדטים.

אחת מהן היא לשמור את תיק החוץ בידיו - תפקיד שבו חושק גם בנט ומגביר את המתיחות בין השותפות האפשריות. ביום שלישי הקרוב יסתיימו 28 הימים שהקציב נשיא המדינה ריבלין לנתניהו לצורך הקמת הממשלה החדשה וככל הנראה ייאלץ ראש הממשלה לבקש הארכה של שבועיים נוספים.

דורש תיק בכיר. ליברמן (חדשות 2)

רוב הסוגיות עם כחלון כבר סוכמו

בינתיים מנסה נתניהו להאיץ את המגעים עם השותפות האפשריות ולפני חמישה ימים נועד לשיחה ארוכה עם יו"ר כולנו משה כחלון, למה שהוגדר על ידי מקורבים כפגישה מכרעת. כל סוגיות הליבה שעמדו על שולחן המשא ומתן הקואליציוני סוכמו וכעת ניתן לומר שלא נותרו מחלוקות מהותיות בין המפלגות.

סוגיה אחת שנידונה בין השניים עוד נותרה פתוחה, והיא עתידו של מנהל התכנון והשאלה האם יישאר בידי משרד הפנים או שיימסר לכולנו בתמורה לחבילת פיצוי לדרעי. עם זאת, גורמים המקורבים לשיחות הבהירו כי אין ספק שיימצא פתרון לסוגיה.

במהלך הפגישה ליבנו כחלון ונתניהו סוגיה אחר סוגיה - החל מהמדיניות הכלכלית, דרך תיאום בנושא המדיני-ביטחוני ונושאי חקיקה שונים וכלה בסיכום על תקציב דו-שנתי עד 2017 לפחות.