יעלון נגד ברק: העלה את ישראל על העץ בסוגיה האירנית וברח

השר משה (בוגי) יעלון תוקף את התנהלות שר הביטחון ברק שפעל מול גורמים אמריקנים בנושא האירני ללא תיאום עם ראש הממשלה. "הוא העלה את ישראל על העץ וברח ברגע האחרון כדי להציג עצמו כמתון", טען. ממפלגת העצמאות נמסר בתגובה: "יעלון מנסה להתחנף לימין הקיצוני"

השר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, תקף בחריפות את התנהלות שר הביטחון ברק שפעל מול גורמים אמריקנים בסוגיה האירנית ללא תיאום עם ראש הממשלה. "השר העלה את מדינת ישראל על העץ, ברח ברגע האחרון והציג עצמו כמתון", טען יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קרה משהו בסיפור האירני שהוא בהחלט לא תקין, ועל זה ראש הממשלה זעם על שר הביטחון", הבהיר יעלון במהלך אירוע שבתרבות ברמת חן. "שר הביטחון העדיף שיקולים פוליטיים על שיקולים לאומיים".

"כשאתה מציג את עצמך כמישהו שממתן ומוכן לוותר אז אתה זוכה לנקודות גם בארצות הברית ומשפיע על האלקטורט גם כאן. זה היה מעשה שלא ייעשה", הוסיף השר.

יעלון התייחס לטיפול בסוגיה האירנית וטען כי האופציה הצבאית צריכה להיות המוצא האחרון. "נמתין לראות את הסנקציות שמתוכננות מצד האירופים השבוע", אמר יעלון. "בסופו של דבר ניתן להביא להפסקת פרויקט הגרעין האירני ללא הפעלת כוח צבאי".

ממפלגת עצמאות נמסר בתגובה לטענות השר יעלון כי דבריו נובעים מצרכי פריימריס ורצון "להתחנף" לימין הקיצוני. "שר הביטחון ברק פועל וימשיך לפעול להתמודדות עם האיום האירני, לחיזוק ביטחונה של ישראל ולהעמקת יחסיה עם ארה"ב".