פייגלין: "אני מונע זליגת קולות מהליכוד ימינה"

השרים וחברי הכנסת של הליכוד נערכים לקראת הפריימריז המתקרבים בידיעה שחלק מהם לא יצליחו להתברג ברשימה לכנסת. משה פייגלין, שבפעם הקודמת הוצא מהרשימה, מתכונן במרץ: "אני מצטרף למועדון לא כדי לשרוף אותו, אלא כדי להוסיף לו נדבך", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "המלחמות לא מועילות לתנועה"

מתכונן במרץ. משה פייגלין (AP)

בליכוד נערכים לקראת הפריימריז שייערכו בקרוב, בעקבות הכרזת נתניהו על הקדמת הבחירות. גם חבר הכנסת משה פייגלין, ראש "חטיבת מנהיגות יהודית" בליכוד מתכונן במרץ, ונשמע זהיר, אך בטוח בעצמו. "מקומי לא מובטח - אבל יש לי סיכוי לא רע", הוא אמר בראיון לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההתמודדות לחוצה מאוד. חברי הכנסת המכהנים צריכים להתמודד ברשימה הארצית ורבים מהם לא יהיו בכנסת הבאה. זה הולך להיות מאבק מאוד קשה", אמר פייגלין, אך הדגיש: "יש לי סיכוי לא רע, אבל אי אפשר לדבר על זה בביטחון".

פייגלין, שנחשב לסמן הימני ביותר במפלגה, כבר התברג בבחירות הפנימיות ב-2008 במקום ה-20, אך נדחק למקום ה-36 בעקבות עתירה שהגיש ח"כ אופיר אקוניס לוועדת הבחירות של הליכוד. בבחירות לכנסת ה-18 זכה הליכוד ב-27 מנדטים, ופייגלין נותר מחוץ לכנסת.

"המלחמות לא מועילות לתנועה"

את האפשרות שמהלך כזה יחזור על עצמו, הוא דחה היום בתוקף. "אני מאמין שאנחנו מאחורי התקופה הרעה ההיא", ציין פייגלין. "אני נמצא בליכוד כבר יותר זמן מרוב החברים האחרים והמלחמות לא מועילות לתנועה. יש לנו הרבה מה להציע לציבור הישראלי. אני מצטרף למועדון לא כדי לשרוף אותו, אלא כדי להוסיף לו נדבך".

את ההתעקשות על התמודדות לכנסת בתוך רשימת הליכוד הוא הסביר במשל הבא - "פלפל מוסיף הרבה מאוד טעם לסלט. לבדו קשה מאוד לאכול אותו, הוא חריף מדי. אני מצטרף למפלגה קיימת, ויכול להוסיף לה כיוונים אחרים".

ולמשל הזה, לטענתו, יש גם השלכה ישירה על התפלגות המנדטים בבחירות. "אין ספק שאני עוזר לליכוד, גם מבחינה פוליטית", טוען פייגלין. "הסכנה האמיתית שלנו היא שקולות יזלגו ימינה. בבחירות הקודמות ליברמן התחיל עם 8 מנדטים וגמר עם 15 מנדטים, אחרי שהוציאו אותי מהרשימה. מאגר הקולות שיכול לעשות את זה נמצא ימינה מהליכוד".