המאבק בש"ס: "דרעי לא יחזור כמספר 2"

בש"ס עוסקים בימים האחרונים בגיבוש הרשימה שתתמודד בבחירות שהוקדמו, ובעיקר בזהות העומד בראשה. במשך חודשים נשמרה ההתמודדות בין היו"ר הנוכחי אלי ישי למנהיג המיתולוגי אריה דרעי על אש קטנה, וכעת היא מתפרצת. מקור בלשכת דרעי: "הוא יחזור אך ורק כיו"ר עם סמכויות"

"לא יחזור כמס' 2", דרעי (חדשות 2)

ממתינים להכרעת הרב עובדיה: בחירות 2013 יהיו הקאמבק הרשמי של אריה דרעי למערכת הפוליטית. בש"ס ממתינים בדריכות לראות האם וכיצד יחזור יושב הראש המיתולוגי למפלגה, אבל גורם בלשכתו של דרעי הבהיר היום לעיתון "מעריב": "אריה לא חזר כדי לשחק או לקבל סידור עבודה. חזרתו לש"ס תתרחש רק כיושב ראש עם סמכות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורם הבכיר, שמתואר בעיתון כמקורב ביותר לדרעי, הוסיף והגדיר את אפשרות חזרתו של דרעי לש"ס כמספר 2 - "מגוחכת". לדבריו, דרעי ממשיך להתכונן לקראת ריצה עצמאית של מפלגה בראשותו.

גם בסביבתו של יושב ראש ש"ס הנוכחי, אלי ישי, לא נשארו אדישים. יהודה אבידן, מבכירי ש"ס ומקורבו של השר, המשמש כסגן יושב-ראש ועדת הבחירות המרכזית התייחס לסוגיה בראיון למהדורה המרכזית של רדיו קול חי. "תפקיד יושב-ראש ש"ס הוא לא סידור עבודה", הבהיר אבידן. "מי שמכיר את אריה דרעי יודע שהוא לא ילך נגד הרב עובדיה יוסף והדבר הזה לא עומד על הפרק. העידן שבו קומץ אנשים מנסים ללבות את האש בש"ס - נגמר".

מה יגיד הרב?

במפלגה מחכים כמובן למוצא פיו של הרב עובדיה יוסף בסוגייה, שצפוי כבר "בימים הקרובים", כפי שציין מקור בכיר במפלגה. "לא ניתן לנהל קמפיין בחירות כשהסוגיה הזו מרחפת ברקע", הבהיר המקור.

בינתיים מתאושש הרב יוסף משפעת בה לקה, ועל כן לא עודן בהתרחשויות האחרונות - מחשש לבריאותו. מי שעשויים להשפיע על החלטתו הם אנשי ביתו, משה ויהודית יוסף, בנו וכלתו המתגוררים עמו בביתו, מקורבו צבי חקק והשר אריאל אטיאס - שנחשב כמי שיכול להשפיע בסוגיה.

מתנגדי ישי כבר ניהלו ככל הנראה פגישות עם דרעי וכן עם ישי עמו, ובודקים כעת אפשרות לפרישה מוסכמת של שר הפנים מראשות המפלגה. בסביבתו של דרעי כבר הבטיחו לישי תפקיד שר בכיר, ככל הנראה, אם אכן יסכים לפרוש מרצונו. אם יושג הסדר שכזה, על פי כל ההערכות, יקבל אותו גם הרב עובדיה יוסף.