מועצת חכמי התורה: "גוזרים על דרעי להמשיך בתפקידו"

אחרי פרסום הקלטת בחדשות 2 שבה נראה הרב עובדיה יוסף המנוח עולב בדרעי, הציע היו"ר למועצת חכמי התורה את התפטרותו מראשות המפלגה במה שנראה כמו ניסיון להסיט את האש מפרסום הקלטת. "מבטלים את ההתפטרות". בתגובה פרסם דרעי הודעה דו משמעית: "אחרי ביזיון התורה שהתרחש אתמול, אינני מוכן עוד לפגיעה בדמותו של מרן"

"מועצת חכמי התורה דוחה בתוקף את בקשת יושב-ראש התנועה לפרוש מתפקידו וקובעת שהוא ממלא את התפקיד ביד רמה ונאמנות על פי דעת תורה. אנו גוזרים עליו להמשיך בתפקידו" - כך קבעו הערב (שני) הרבנים בתגובה על בקשת התפטרותו של יושב-ראש ש"ס אריה דרעי, ששיגר מוקדם יותר הערב מכתב ובו הביע את רצונו לעזוב את תפקידו על רקע פרסום הקלטת בחדשות 2 אמש שבו נראה מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף המנוח, כשהוא עולב בו. כפי הנראה, דרעי קיווה שמועצת חכמי התורה תדחה את בקשתו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה מנסה דרעי להסיט את תשומת הלב מתוכן הקלטת ולהציגה כפגיעה במורשת מרן ולא פגיעה בשמו. עם סיום הדיון של מועצת חכמי התורה בביתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, החליטו חברי המועצה לגשת לביתו של אריה דרעי בכדי להרגיע ולפייס אותו. אולם דרעי לא נכח.

כינוס מועצת חכמי התורה (חדשות 2)

במהלך היום התנהלה מתחת לפני השטח מלחמת גרסאות והאשמות לגבי האחראים להדלפת הקלטות. בש"ס אומרים שההקלטות מבזות את הרב עובדיה ושני הצדדים טוענים שיש בידיהם הקלטות נוספות שהם מאיימים לפרסם. על פי ההערכות, יש עוד מאות שעות של הקלטות של הרב המנוח שצולמו לאורך השנים.

ש"ס הרשמית שותקת ואף אחד מחברי הכנסת ומבני משפחת יוסף לא מדבר - בשל הנחייה שמגיעה מגבוה. במפלגה שורר הלם בעקבת החשיפה וכעת בעיקר מנסים לברר איך זה קרה. בלשכת דרעי האשימו את אלי ישי בהדלפת ההקלטות והדגישו שהרב יוסף בחר בסופו של דבר להחזיר את הנהגת ש"ס לידי דרעי.

מכתב ההתפטרות (חדשות 2)

"דווקא בימים אלו שהציבור מצפה לאחדות, בחר האיש המכנה עצמו 'נאמן' להוציא קלטת שבה הקליט את מרן במחשכים כאחרון החתרנים, וניצל את האמון שניתן לו על ידי מרן", תקפו בלשכת יו"ר ש"ס. "מר ישי רומס את כבודו של מרן אך ורק בשביל אינטרסים אישיים קטנוניים ומוכיח כי גם בחייו בגד באמון שהרב נתן לו".

דרעי עצמו הודיע שהוא גוזר על עצמו שתיקה וכתב אמש בדף הפייסבוק שלו: "הערב הוא מסוג הרגעים שהשתיקה, למרות שאינה משתלמת והיא קשה, אך ברור לי כי היא רצונו של מרן בשמיים".

"למה לקחת מקבל שוחד?"

ההקלטות המסעירות הן מסוף שנת 2008 - אלי ישי הוא יושב-ראש ש"ס ואריה דרעי עומד לסיים את תקופת הקלון ורוצה לחזור למפלגה. הנפשות הפועלות: צבי חקק, עוזרו האישי של הרב עובדיה, בנו הצעיר משה יוסף ואשתו יהודית שסעדו את הרב בשנותיו האחרונות וכמובן - מנהיגה הרוחני המנוח של ש"ס.

בשיחה מלפני שש שנים הזהיר הרב המנוח בפירוט ובמפורש מדוע לא יחזיר את דרעי. "מי שאומר ככה אינו אלא טועה, טיפש", אמר. "כשיבוא הזמן (בתום תקופת הקלון) אני אענה לו. אני אענה לו. אולי 30-40% אומרים שבית המשפט צודק. השאר אומר לא צודק. עכשיו, אם ישימו אותו למשל בראש הרשימה שלנו, 30-40 אחוז (מהמצביעים) יברחו לנו. למה? כי שפטו אותו בבית המשפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מקבל שוחד? 30-40 אחוז לא יישארו, אז יברחו לנו. למה? למה נעשה כך? על ישי אין לאף אחד שום דבר".

הרב המנוח נשאל האם הוא רוצה להחזיר את דרעי בקיץ, והשיב בשלילה. באחד הקטעים עורך הרב יוסף ז"ל את ההשוואה בין שני ראשי ש"ס. "איך אני יכול לבגוד בו אחרי שהוא שומע לי בכל דבר, להתכחש לו? אני יודע מהניסיון שעבר, הוא (דרעי) עצמאי מדי. זה לא רשע?", אמר לבנו.