רוב הציבור: הבחירות לא ישנו את הרכב הממשלה ואת מדיניותה

מכה לשחקנים החדשים בבחירות? סקר שנערך היום מעלה ש-62% מהציבור מאמינים שהמערכה הפוליטית הסוערת לא תשפיע על הדמויות שנראה בממשלה הבאה - ואפילו לא על מדיניות הממשלה. 67%: רוצים את יחימוביץ' עם נתניהו

סקר: מדיניות הממשלה לא תשתנה (חדשות 2)

הרוחות במערכת הפוליטית וגם בציבור הישראלי סוערות למדי בעקבות הכרזתו אמש של ראש הממשלה נתניהו על הקדמת הבחירות. עם זאת, עושה רושם שצפויים לנו שלושה חודשים של מערכת בחירות נמרצת - ואחריהם, עוד מאותו דבר. כך לפחות עולה מסקר חדש שערך היום מכון דחף עבור ערוץ הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על השאלה "האם הבחירות הבאות יביאו לשינוי בהרכב הממשלה?", השיבו 64% מהנשאלים - שהמפלגות שמרכיבות היום את הממשלה, ירכיבו גם את הממשלה הבאה. תוצאה מאכזבת למדי למועמדים כמו יאיר לפיד ומפלגת המרכז המתגבשת של חיים רמון. 22% השיבו עם זאת, שהרכב הממשלה דווקא ישתנה.

פרט להרכב הממשלה, גם מדיניותה לא תשתנה - כך לפי רוב הציבור. 62% מאמינים שלא יהיה שינוי במדיניות הממשלה בעקבות הבחירות, לעומת 28% שדווקא מאמינים שכן.

43% נגד הקדמת הבחירות

בנוגע לסוגיה העקרונית על הקדמת הבחירות, 43% מהנשאלים היו נגד הצעד, בעוד 42% דווקא בעד.

על השאלה "איזו ממשלה אתה מעדיף: ממשלת מרכז שמאל או ממשלת ימין עם החרדים והדתיים?", השיבו 40% "ממשלת מרכז שמאל", 40% "ממשלת ימין עם החרדים והדתיים" ועוד 5% בלבד, "ממשלת אחדות לאומית".

ואם כבר אחדות - 47% מהנשאלים בסקר השיבו שהיו רוצים שיו"ר מפלגת העבודה יחימוביץ' תצטרף לממשלה בראשות נתניהו. 39% העדיפו שזה לא יקרה.

הסקר המלא יפורסם מחר בשעה 22.30 בערוץ הכנסת, בתכנית "שוברים כלים" עם ד"ר מינה צמח ורוני מילוא.

הולכים לבחירות - סיקור מיוחד

בליכוד דורשים: קלון לאולמרט

הכנסת תתכנס בשבוע הבא מחדש - כדי להתפזר

בחירות 2013: ביטחון מול כלכלה

הבחירות יוקדמו: "אינטרס לאומי"

למה נתניהו מקדים את הבחירות?

המתחרים מתכוננים: "יש אלטרנטיבה"

מסתמן: אריה דרעי יעמוד בראש ש"ס 

אולמרט להוט לחזור, לבני מהססת 

המפלגה שתאחד את כוחות המרכז?