המערכת הפוליטית סוערת: הימין עם נתניהו, בשמאל תוקפים

לפי ההערכות, כ-40-50 חברי כנסת שמכהנים בכנסת הנוכחית לא ייכנסו לבאה אחריה. בינתיים, הם מגיבים בשצף להודעה על הקדמת הבחירות. בימין מסתמן גוש תומך בראש הממשלה, מפלגות המרכז והשמאל מקדמות את מועמדיהן - ותוקפות

הולכים לבחירות (חדשות 2)

סביב השמועות על פגישות עם פוליטיקאים ושותפויות אפשריות, הגיבה הערב להקדמת הבחירות גם יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ארבע שנים מאז הבחירות האחרונות ועד ליום שבו ישראל צריכה לבחור את דרכה מחדש", כתבה לבני בדף הפייסבוק שלה. "ארבע שנים בהם ישראל הפכה להיות מבודדת ומסוגרת, שנים בהם הוקפא התהליך המדיני שהוא הפיתרון היחיד לשמירה על ישראל כמדינה יהודית".

היא הוסיפה ותקפה, "שנים בהם העמיקו הפערים החברתיים וגבר אי-השוויון בנטל . שנים בהם גדל הנטל הכלכלי על אזרחי ישראל המשרתים, הלומדים העובדים ומשלמי המיסים. כל זה אינו מכת טבע, הוא תוצאה ישירה של מדיניות ממשלת נתניהו".

"חברים וחברות זוהי הצומת בה ישראל נמצאת היום וזאת הבחירה המונחת לפתחו של כל אזרח", סיכמה את דבריה.

תגובות מכל קצווי המערכת הפוליטית

בימין חיזקו את ידי נתניהו לאחר ההודעה על הקדמת הבחירות. ח"כ מירי רגב (ליכוד) כתבה: "אעשה כל שניתן להישארות הליכוד בשלטון בראשות נתניהו". דני דנון, גם הוא מהליכוד הוסיף על דבריה: "הגיע הזמן להקים ממשלה לאומית, נטולת שר הביטחון ברק וגדושה בערכי ארץ ישראל".

השר דניאל הרשקוביץ מהבית היהודי הודיע, "שוחחתי הערב עם ראש הממשלה ובירכתי אותו על הקדמת הבחירות... נאחד את הכוחות הפוליטיים בציונות הדתית והמסורתית, כך שנצא מהבחירות עם נבחרת גדולה ומגוונת". נפתלי בנט שמתמודד בפריימריז של הבית היהודי אמר: "בזמן שהשמאל מתפצל לרסיסים, אנחנו מתאחדים".

ח"כ רונית תירוש (קדימה) הגיבה: "שאול מופז שעשה בחייו תפקידים בכירים הוא האלטרנטיבה היחידה האפשרית להחליף את נתניהו. כל בחירה אחרת תחזיר את נתניהו חסר החמלה והמנותק מהעם".

"אל יתהלל חוגר כמפתח"

חברי הכנסת משמאל הרימו את הדגל החברתי. יו"ר מרצ זהבה גלאון כתבה: "ראש הממשלה מקדים את הבחירות כדי להימלט מלהגיש לציבור את החשבון על השעבוד המופקר של על משאבי המדינה למתנחלים, לחרדים ולבעלי ההון באריזה של גזירות תקציב".

חברה למפלגה ניצן הורוביץ אמר: "ביבי ביבי, אל יתהלל חוגר כמפתח. הציבור מאס בחבורה המקיפה אותך, ובמיוחד מאס בך, כי הדג מסריח מהראש".

"הבחירות האלה הן ההזדמנות למחאה החברתית לייצר שינוי פוליטי... הממשלה הוכיחה שהיא מצפצפת עלינו", כתב דב חנין (חד"ש), "היא המשיכה להעדיף את הטייקונים ואת ההתנחלויות".

הולכים לבחירות - סיקור מיוחד

הבחירות יוקדמו: "אינטרס לאומי"

למה נתניהו מקדים את הבחירות?

המתחרים מתכוננים: "יש אלטרנטיבה"

מסתמן: אריה דרעי יעמוד בראש ש"ס

בחירות 2013: ביטחון מול כלכלה