נתניהו וברק נפגשו לשיחת בירור

לאחר הסכסוך המתוקשר ביניהם, נפגשו ראש הממשלה ושר הביטחון בלשכת נתניהו בירושלים במשך שעה וחצי. נתניהו דרש מברק הבהרות על התנהלותו מול הממשל האמריקני והדגיש את החשיבות של תיאום מלא בין השניים. בסיום הפגישה פורסמה הודעה משותפת: "נתניהו וברק רואים עין בעין וימשיכו לפעול יחד למען מדינת ישראל"

לאחר הסכסוך המתוקשר בין ראש הממשלה לשר הביטחון וחילופי ההאשמות בין השניים בשבוע האחרון, ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק דנו אמש במשך שעה וחצי בפגישותיו של ברק בארה"ב, פגישות שנעשו שלא על דעתו של רה"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסיום הפגישה הוציאה לשכת שר הביטחון הודעה על דעת שניהם: "ראש הממשלה ושר הביטחון שוחחו אמש במשך כשעה וחצי. שר הביטחון רואה עין בעין עם ראש הממשלה את ההתמודדות עם האיום האיראני על כל היבטיו, וכן את ניהול היחסים עם ארצות הברית בהובלת ראש הממשלה. השניים סיכמו שימשיכו לפעול בשיתוף פעולה מול האתגרים הביטחוניים שעומדים בפני מדינת ישראל".

פגישת הפיוס - בעקבות האשמות נתניהו

הפגישה בין ברק לנתניהו מגיעה על רקע המתיחות הגוברת בין השניים במהלך השבוע האחרון, בעקבות האשמותיו של נתניהו כי ברק פעל כדי לסכסך בין נתניהו לממשל אובמה כדי שאחר כך ייתפס כמי שסייע לפתור את המשבר.

בנוסף, הביעו גורמים בליכוד ובסביבת ראש הממשלה את זעמם בעקבות הפרסומים לפיהם נפגש שר הביטחון עם יו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני בניו יורק. בליכוד סבורים כי מטרת פגישתם היתה תיאום פוליטי ובדיקת אפשרות לשיתוף פעולה עתידי. לשכת ברק אישרה כי פגישה זו אכן התקיימה - לבקשתה של לבני במקום פומבי.