יאיר לפיד: "ראש ממשלה בישראל עוסק בעיקר בתסכול"

הפוליטיקאי יאיר לפיד מתכונן במרץ לבחירות הקרובות, ולפני עשרה ימים מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של ראש הממשלה - אך בשנת 2005 הוא נשמע אחרת לגמרי. בריאיון לתוכנית "חדר החדשות" בהגשת דני קושמרו אמר אז לפיד: "הבעיה הגדולה שלי עם לרוץ לראשות הממשלה - זה שיש לי ג'וב הרבה יותר טוב"

יאיר לפיד הציג היום את המועמד הבכיר הראשון ברשימת מפלגתו לכנסת לקראת הבחירות הקרובות בהן ירוץ בראש "יש עתיד". בריאיון ל"אולפן שישי" לפני שבוע וחצי הבהיר לפיד כי "פוליטיקה היא הקריירה השנייה שלי ולא תהיה שלישית", אך בריאיון לתוכנית "חדר החדשות" לפני שבע שנים הוא נשמע קצת אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבעיה הגדולה שלי עם לרוץ לראשות הממשלה זה שיש לי ג'וב הרבה יותר טוב וגם הרבה יותר כייפי", אמר אז למגיש דני קושמרו. "ראש ממשלה בישראל עוסק בעיקר בתסכול. אני מציע שכשאהיה בן 67, בעוד יותר מ-25 שנים, תפנה אלי שוב עם השאלה הזאת". אלא שמאז הריאיון ההוא עברו שבע שנים בלבד, ובינתיים לפיד, שיחגוג יומולדת 49 בחודש הבא כבר חזק בתוך המרוץ לכנסת.

בריאיון שערך עמו דני קושמרו בשנת 2005 לרגל צאת ספרו "עומדים בטור", סיפר לפיד על דאגתו ממצב החברה בישראל: "כשהתחלתי לכתוב הייתי כותב על הישראליות וככל שמתקדמות השנים אני כותב על אובדן הישראליות, על זה שאיבדנו את נקודת האמצע של כולנו".

לפני כשבועיים מתח לפיד ביקורת נוקבת על התנהלותו של ראש הממשלה, בייחוד בסוגיה האירנית, אך מסתבר שגם שנים טרם כניסתו לפוליטיקה, היה לו מה לומר בנושא. כשהוצג בפניו שער העיתון "גלובס" ועליו הכיתוב "היידה יאיר", אמר לפיד: "לדעתי הדביקו את הראש שלי על הגוף של ביבי, שזו לא המחמאה הכי גדולה".