ריבלין: "נפלה ההכרעה - הולכים לבחירות"

אל מול אנשי המאחז מיגרון קרא יושב-ראש הכנסת להביא את הקדנציה הנוכחית לסוף בהקדם האפשרי, והעריך כי ההתמודדות תיערך בפברואר הקרוב - ותסתיים בניצחון חוזר של בנימין נתניהו

יו"ר הכנסת ריבלין. ארכיון (AP)

המשבר בין ראש הממשלה לבין שותפו הבכיר לקואליציה נמשך, והערב התייחס לסוגייה יושב-ראש הכנסת, ח"כ רובי ריבלין (הליכוד). בביקור שקיים במאחז מיגרון הוא קרא "לפזר את הכנסת ולקיים בחירות מהר ככל האפשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין אמר את הדברים כשהשתתף בחגיגות הסוכות שערכו מתנחלים במאחז. "אין ספק שנפלה ההכרעה הפוליטית והמפלגות כולן נערכות לבחירות. אם אכן פנינו לבחירות, טוב תעשה הכנסת אם תעביר את החוק ותתפזר מיד", הוא הסביר.

באשר לעיתוי קרא לעשות זאת "בתוך ימים או אפילו בשעות הראשונות של מושב החורף, ולא לגרור את ההחלטה במשך שבועות ארוכים. אנחנו מתמודדים עם משבר כלכלי עולמי שמאיים לסחוף את מדינת ישראל. ללא תקציב ל-2013, עלולות להיות לו השלכות הרות אסון על המצב הכלכלי-חברתי ועל השכבות החלשות".

להערכת יושב-ראש הכנסת, ועל רקע הקרע בין ראש הממשלה לשר הביטחון, יתקיימו בחירות לכנסת הבאה באמצע פברואר הקרוב. נוסף על כך, הוא הביע אמון בכך שבנימין נתניהו יעמוד גם בראש הממשלה הבאה.