ברק ולבני קיימו פגישה בניו יורק

גורם בליכוד דיווח לראש הממשלה נתניהו כי שר הביטחון אהוד ברק ויו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני נפגשו לפני כשבועיים לארוחת בוקר בניו יורק. אנשי ברק אישרו את קיומה של הפגישה אך הבהירו - היא נערכה לבקשת לבני, ובמקום פומבי. בליכוד רואים בכך רמז לבדיקת שיתוף פעולה בעתיד

פגישה בין לבני לברק. ארכיון (חדשות 2)

שר הביטחון אהוד ברק נפגש לפני כשבועיים עם ציפי לבני בניו יורק לארוחת בוקר, כך התפרסם הבוקר ברשת ב'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם בליכוד דיווח על המפגש לראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי הדיווח, בליכוד רואים בפגישה זו ניסיון של שר הביטחון לבצע תיאום פוליטי ואף לבדוק אפשרות לשיתוף פעולה בעתיד.

בלשכת שר הביטחון אישרו שהפגישה אכן התקיימה, ונמסר שהיא נערכה לבקשתה של לבני במקום פומבי לעיני עשרות בני אדם.

הקרע בין הליכוד לברק נמשך

בימים האחרונים נחשף קרע בין ראש הממשלה לבין שותפו הבכיר ויושב-ראש סיעת עצמאות, שר הביטחון ברק, על רקע יחסי ישראל-ארצות הברית, ולמעשה, על רקע אפשרות הקדמת הבחירות. אמש חשפו שרים בליכוד בשיחה עם חדשות 2 כי נתניהו התבטא כלפי ברק אף באופן חריף יותר.

אותם שרים טענו כי פנו לנתניהו בדרישה שזה יפטר את ברק. הוא אומנם לא עשה זאת, אך ניצל את ההזדמנות ואמר כי הוא "רואה בחומרה את הפגיעה באמון בהתנהלות שר הביטחון, שברגעים קריטיים ליחסי ישראל - ארצות הברית פעל בניגוד מפורש לעמדת ראש הממשלה".

במוקד הסכסוך: הביקור בארה"ב

זעמו של נתניהו על ברק יצא בעקבות שתי תקריות שהתרחשו במהלך הביקור שקיים שר הביטחון בארצות הברית בשבוע שעבר. האירוע הראשון נגע לפגישה שקיים ברק עם רם עמנואל, לשעבר ראש סגל הבית הלבן. לטענת גורמים בסביבתו של נתניהו, הציג שר הביטחון את הביקור ככזה שיצא לפועל על דעת ראש הממשלה ומטעמו, כשבפועל - לפי אותם המקורבים - למד נתניהו על הפגישה רק מהדיווחים עליה בכלי התקשורת.

התקרית השנייה אירעה כשברק נועד עם ראש המועצה לביטחון לאומי של ארצות הברית, טים דונילון. בלשכת ראש הממשלה דרשו שלאירוע יזומן גם השגריר בוושינגטון, מייקל אורן, כמקובל בפגישות מסוג זה. לעומת זאת, הסביר ברק למארחיו כי אורן לא יגיע למפגש וטען כי ההחלטה על כך תואמה מראש - מה שהתברר לאמריקנים, שבדקו את אמיתות הדברים, כלא נכון.

בסביבתו של ברק דחו בתוקף את הטענות וציינו כי "שר הביטחון פגש את עמנואל - שהוא עבורו מכר כבר 20 שנה. הפגישה ביניהם מעולם לא הוצגה כאילו ידע עליה נתניהו מראש". באשר לטענות על הדרת השגריר בוושינגטון מהפגישה עם דונילון, נמסר כי אורן נכח בחלקים נרחבים ממנה.