66% מהציבור: השר ברק מונע בשיקול זר

שר הבטחון אהוד ברק חוטף ביומיים האחרונים מהלומות מכיוון ראש הממשלה וחברי הליכוד. כעת נראה שגם הציבור מותח עליו ביקורת קשה. סקר חדש שערכה הד"ר מינה צמח עבור ערוץ הכנסת קובע: 47% מהנשאלים לא מרוצים מתפקוד ברק בסוגיית אירן, 66% טוענים שהוא מונע משיקולים פוליטיים

66% מהציבור: ברק מונה משיקול זר. ארכיון (רויטרס)

הצרות של ברק: אחרי שחטף ביומיים האחרונים מהלומות מכיוון לשכת ראש הממשלה נתניהו וחברי הליכוד, סקר חדש שערך ערוץ הכנסת עשוי לספק לו עוד סיבה לדאגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

66% מהנשאלים טענו כי ברק מיתן את עמדותיו לאחרונה, משיקולים פוליטיים, לקראת התקרבותה של מערכת בחירות אפשרית. לעומת זאת, רק 22% השיבו כי המיתון בעמדות נובע משיקולים עניניים. 12% לא השיבו על השאלה.

נתון לא מחמיא נוסף מגלה ש-47% ממשתתפי הסקר לא מרוצים מתפקודו של ברק בנושא האירני. רק 31% סברו כי תפקודו של ברק בסוגייה מוצלח, ואילו 22% לא השיבו.

עוד במסגרת הסקר - 47% מהנשאלים סברו כי ישראל לא צריכה לתקוף את מתקני הגרעין של אירן. 35% השיבו כי ישראל דווקא צריכה לפעול צבאית נגד תוכנית הגרעין האירנית, ו-18% לא השיבו לשאלה.

באשר לדעת הקהל הבינלאומית בסוגייה - 20% טענו כי נאומו האחרון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם יגדיל את נכונות מדינות המערב להציב קו אדום לתוכנית הגרעין של טהרן. 4% טענו כי הוא רק יקטין את הנכונות. רוב הנשאלים, כמעט שני שלישים, טענו כי לא תהיה השפעה על דעת הקהל העולמית, ואילו 13% לא השיבו לשאלה.

מלשכת שר הביטחון טרם נמסרה תגובה.

הסקר המלא שערך מכון "דחף", יפורסם מחר בערוץ הכנסת, בתכנית "שוברים את הכלים" עם הד"ר מינה צמח ורוני מילוא.