חברי הליכוד מציגים: בדרך לבחירות נכנסים בברק

אחרי שרה"מ סימן את המטרה וטען ששר הביטחון מלבה את הסכסוך בין ישראל לארה"ב לצרכיו האישיים, מצטרפים גם הח"כים במפלגתו למתקפה. במה שנראה כעוד סימן לבחירות המתקרבות - ח"כ דנון, השר ישראל כץ ויו"ר הקואליציה אלקין לא מסתירים את דעתם על שר הביטחון שלטענתם קיווה לשריון בליכוד, התאכזב, ומנסה כעת לקושש קולות

רוה"מ סימן את המטרה - בליכוד ממשיכים לתק (רויטרס)

ראש הממשלה נתן את האות בציטוטים שהבאנו לראשונה בחדשות 2, ובהם האשים את ברק בליבוי הסכסוך עם ארה"ב, כדי לקדם את האינטרסים האישיים שלו. היום מצטרפים למתקפה גם חבריו למפלגה - השר ישראל כץ, יושב ראש הקואליציה ח"כ זאב אלקין וחבר הכנסת דני דנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היו ביניהם חילוקי דעות לאורך כל הדרך", אמר היום אלקין לחדשות 2 באינטרנט, "ברק מבין שהבחירות מתקרבות ובליכוד הוא לא יישאר", רמז אלקין לשאיפות שעל פי פרסומים שונים היו לברק, "הוא מנסה למצוא מצביעים, שבטח לא נמאים במרכז ימינה. הוא חוזר לשמאל ומבדל עצמו מראש הממשלה".

השר כץ אמר אישר את הדברים בראיון לרשת ב', והסביר כי ככל הידוע לו, ברק אכן ליבה את הקרע בין ישראל לארצות הברית לצרכים פוליטיים. הוא הוסיף כי הליכה לבחירות עדיין אינה עובדה מוגמרת.

חבר הכנסת דנון כינה מוקדם יותר את ברק "שר ביטחון חתרן" וטען כי המסר ברור - "ממשלה בלי ברק". "הוא מנסה לקושש קולות ולעבור את אחוז החסימה על חשבון האינטרסים של ישראל", האשים דנון, "התחושה היא שהולכים לבחירות".

שר הביטחון עצמו בחר הבוקר בתגובה מאופקת, וציין כי הוא "פועל לחיזוק היחסים עם ארה"ב על פי עמדות הממשלה על מנת להוריד מתחים ולחזק את התמיכה האמריקנית בביטחון ישראל ועמדותיה".