בני משפחת הרב יוסף עלו לקברו: "ישי חצוף, אבא הדיח אותו בבושת פנים"

לאחר פרסום ההקלטות בחדשות 2, שבהן תועד הרב עובדיה תוקף את דרעי, עלו בני משפחת יוסף לקברו: "באנו לבקש סליחה מאבא". בנו דוד תקף: "אלי ישי נאחז בקרנות המזבח". הערב יערכו מאמיניו של הרב עצרת תפילה סמוך לקברו - "לבקשת מחילה"

בני משפחת יוסף ליד קברו של הרב, הבוקר (חדשות 2)

נדמה שכל המחלוקות בכל המפלגות במערכת הבחירות הזאת מתגמדות לעומת מלחמת העולם בין ראשי ש"ס בהווה ובעבר אריה דרעי ואלי ישי. אחרי חשיפת ההקלטות אמש במהדורה המרכזית של חדשות 2, שזיעזעו את המפלגה, עלו היום (שני) בני משפחתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל לקברו. "באנו לבקש סליחה מאבא", אמרה בתו עדינה בר שלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב דוד יוסף תקף בחריפות את אלי ישי: "ישי חצוף. הוא נאחז בקרנות המזבח אחרי שאבא הדיח אותו בבושת פנים".

בציבור המזרחי-חרדי נערכים להפגנת ענק שצפויה להתקיים הערב סמוך לקברו של המרן המנוח בבית העלמין סנהדריה בירושלים. בפשקווילים שהופצו בשכונות החרדיות נכתב: "בימים אלה כאשר אש המחלוקת חופפת על ראשינו וכבוד התורה נרמס נתכנס כולנו לעצרת בקשת מחילה וזעקה על הקבר. לא פוליטיקה, לא מחלוקת!".

(חדשות 2)

אמש נחשף במהדורה המרכזית כי בסוף שנת 2008, כשאלי ישי הוא יושב-ראש ש"ס ואריה דרעי עומד לסיים את תקופת הקלון ורוצה לחזור למפלגה, הוקלט הרב עובדיה יוסף בעת ששהה עם קרוביו, כשהוא מדבר על בן טיפוחיו אריה דרעי בצורה שמעולם לא נשמעה בציבור. בשיחה מלפני שש שנים הזהיר הרב המנוח בפירוט ובמפורש מדוע לא יחזיר את דרעי להנהגת ש"ס.

בש"ס רתחו על פרסום ההקלטות ואמרו שהן מבזות את הרב עובדיה. שני הצדדים טוענים שיש בידיהם הקלטות נוספות שהם מאיימים לפרסם. על פי ההערכות, יש עוד מאות שעות של הקלטות של הרב המנוח שצולמו לאורך השנים. ש"ס הרשמית שותקת ואף אחד מחברי הכנסת לא מדבר - בשל הנחייה שמגיעה מגבוה. במפלגה שורר הלם בעקבת החשיפה וכעת בעיקר מנסים לברר איך זה קרה.

(חדשות 2)

בהקלטות עצמן נשמע הרב כפי שלא נשמע מעולם. "כשיבוא הזמן (בתום תקופת הקלון של דרעי, בקיץ 2009) אני אענה לו. אני אענה לו. אולי 30-40% אומרים שבית המשפט צודק. השאר אומר לא צודק. עכשיו, אם ישימו אותו למשל בראש הרשימה שלנו, 30-40 אחוז (מהמצביעים) יברחו לנו. למה? כי שפטו אותו בבית המשפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מקבל שוחד? 30-40 אחוז לא יישארו, אז יברחו לנו. למה? למה נעשה כך? על ישי אין לאף אחד שום דבר".

משפיע במותו לא פחות מבחייו. המרן המנוח ע (פלאש90)

הרב המנוח נשאל האם הוא רוצה להחזיר את דרעי בקיץ, והשיב בשלילה. באחד הקטעים עורך הרב יוסף ז"ל את ההשוואה בין שני ראשי ש"ס. "איך אני יכול לבגוד בו אחרי שהוא שומע לי בכל דבר, להתכחש לו? אני יודע מהניסיון שעבר, הוא (דרעי) עצמאי מדי. זה לא רשע?", אמר לבנו. "הוא עצמאי. כשהוא עצמאי... קח לך מפלגה אחרת, תעשה תנועה אחרת. הוא עודד את כדורי שיעשה מפלגה אחרת. מה יצא לו? 5,000 (קולות) אפילו (אחוז) חסימה לא עבר. אני לא יכול לבגוד באלי ישי".