ראש הממשלה נתניהו על ברק: "מלבה את הסכסוך בינינו לארה"ב"

לקראת בחירות? בפגישה סגורה שהתקיימה בין שר האוצר יובל שטייניץ לראש הממשלה בנימין נתניהו, סיפר גורם המעורה בפרטים כי האחרון תקף את שר הביטחון, וציין כי "ברק לא 'עקץ' אותנו רק בעניין התקציב, הוא אף נסע לארה"ב וליבה את הסכסוך בינינו לאובמה"

סדקים בקואליציה? בפגישה שהתקיימה היום בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר יובל שטייניץ, סיפר גורם המעורה בפרטים כי ראש הממשלה תקף את שר הביטחון אהוד ברק, ואמר שהאחרון "מלבה את הסכסוך בין ישראל לארצות הברית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תיזהר מברק, הוא עלול לעקוץ אותנו בעניין התקציב", אמר שטייניץ לנתניהו, שהשיב לו: "לא רק בעניין התקציב. אתה יודע מה הוא עשה בעניין המדיני? הוא נסע לארה"ב כדי ללבות את הסכסוך בינינו לבין אובמה, כדי להצטייר כ"מושיע" ומתון, המפשר בין הצדדים". המתיחות הזו בין שני האישים היא אינדיקציה לכך שהקואליציה הנוכחית מתחילה להיפרם - דבר המהווה רמז לכך שאנו מתקרבים לבחירות.

מלשכת שר הביטחון נמסר: "זה לא סוד שבחדרי הדיון הסגורים בממשלה, ומעת לעת גם בפומבי - יש לאהוד ברק עמדות אחרות מעמדות רוב חבריו בממשלה כולל ראש הממשלה בנושאים כמו הפלסטינים, הנושא החברתי-כלכלי והיחסים עם ארה"ב. אולם, בעת נסיעותיו לארה"ב הוא מגן על עמדות הממשלה ומנסה לתרום, לא פעם גם בהצלחה, להורדת המתח בין הממשלות ולחיזוק היחסים הביטחוניים".

נתניהו: "הכרזה על הבחירות - עם פתיחת מושב החורף של הכנסת"

ראש הממשלה אישר היום כי עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, יוכרז באופן סופי האם ולמתי תוקדם מערכת הבחירות. הבוקר נפגש נתניהו עם יו"ר ש"ס אלי ישי, שציין כי "ראש הממשלה ושר האוצר מעוניינים בבחירות".

בליכוד, לעומת זאת, מעדיפים להטיל את האחריות על השותפות הקואליציוניות. שר החינוך גדעון סער (ליכוד), ציין היום כי "בכל מקרה - שנת 2013 היא שנת בחירות, וככזו, השותפים הפוליטיים פוזלים בה לכיוון בחירות". עוד הוסיף סער, כי "לנו, כמפלגת השלטון, יש אחריות לכלכלת ישראל".

 

עם זאת, באוצר הגישו היום לראש הממשלה נתניהו חלופות לקיצוץ בתקציב, שעליהן עדיין לא דן ראש הממשלה עם שותפותיו הקואליציוניות. ככל הנראה, משום שראש הממשלה מעדיף כעת שלא לחשוף את שיעור הקיצוץ הצפוי בתקציב המדינה.