שר החוץ ליברמן: "ייתכן ולא יהיה צורך בתקיפה"

בריאיון מיוחד לחדשות 2, ציין שר החוץ אביגדור ליברמן כי הסנקציות הכלכליות המופעלות על אירן פועלות, וכי יכול להיות שלא יהיה צורך בתקיפת מתקני הגרעין שלה. "אנו רואים הדרדרות כלכליות קשה בטהרן, יכול להיות שהאביב הפרסי בדרך", ציין. לאחר מכן מתח ביקורת על דברי אבו מאזן: "לא מסוגל לנהל את עמו"

למרות הקו האדום ששרטט נתניהו בנאומו על בימת העצרת הכללית של האו"ם, אמר היום שר החוץ אביגדור ליברמן כי ייתכן ולא יהיה צורך בתקיפת מתקני הגרעין של אירן - משום שהסנקציות הכלכליות המופעלות על הרפובליקה האסלאמית מכבידות עליה מאוד. בריאיון מיוחד לחדשות 2 אמר ליברמן כי למרות זאת - כל האופציות עדיין על השולחן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ייתכן ולא נצטרף לתקוף", ציין שר החוץ. "יכול מאוד להיות שהסנקציות הכלכליות ישפיעו ברמה כזו שלא יהיה צורך לדבר בכלל על האופציה הצבאית", הוסיף, אך הדגיש, כי "למרות שאני חוזר ואומר - כל האופציות עודן על השולחן". לאחר מכן התייחס ליברמן להשפעתם המעשית של העיצומים הכלכליים המוטלים על הרפובליקה האסלאמית, ואמר כי "מה שאנחנו רואים כרגע באירן זו הדרדרות כלכלית מהירה. אנחנו רואים התמרמרות, קפיצת מחירים ואינפלציה". לאחר מכן הוסיף, כי "מי יודע? יכול להיות שלאחר האביב הערבי, נראה בקרוב את האביב הפרסי".

"במקום מילת תודה - ישראל מואשמת בטיהור אתני"

בהתייחסו לנאומו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן מעל בימת העצרת הכללית של האו"ם, אמר שר החוץ: "אני חושב שצריך לקדם את הכלכלה הפלסטינית, אך כיוון שההנהגה הזו לא מסוגלת לנהל את עמה ומדברת במונחים של קולוניאליזם - אז היא מאשימה את ישראל בכל בעיותיה ובכך שהיא מבצעת טיהור אתני".

ליברמן הוסיף, כי "ניתן לראות לא מעט ביקורת בתוך הרשות הפלסטינית עקב השחיתות הפושה בקרבה. למרות העבודה שישראל הצילה אותה מקריסה בפעם השנייה בחודשים האחרונים - היא זכתה לטענות ולהאשמות, במקום למילת תודה".