הערכה: ההכרזה על הקדמת הבחירות - בשבועות הקרובים

במערכת הפוליטית מעריכים כי בלשכת ראש הממשלה כבר התקבלה ההחלטה להקדים את הבחירות. ההצבעה על פיזור הכנסת צפויה להיערך עם שובה של הכנסת מפגרת הקיץ. נתניהו יעדיף להתעכב עם ההכרזה על בחירות באופן רשמי על מנת לקצר את זמן ההתארגנות של יריביו הפוליטיים

נתניהו. יקדים את הבחירות? (AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפוי להכריז בשבועות הקרובים על הקדמת הבחירות. במערכת הפוליטית גוברות ההערכות כי בלשכת ראש הממשלה התקבלה ההחלטה לקיים את הבחירות כבר בחורף הקרוב ולהעביר את תקציב המדינה לשנת 2013 רק לאחריהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף שההחלטה כבר התקבלה בלשכת ראש הממשלה ולא נעשה כל מאמץ להגיע עם השותפות הקואליציוניות על אישור התקציב והגזירות, נראה שנתניהו יעדיף להתעכב עם ההכרזה על בחירות באופן רשמי על מנת לקצר את זמן ההתארגנות של יריביו הפוליטיים.

כפי שזה נראה כרגע, עם שובה של הכנסת מפגרת הקיץ באמצע חודש אוקטובר, יצביעו חברי הכנסת על פיזורה בקריאה שניה ושלישית ומערכת הבחירות תתחיל באופן רשמי. ההערכה היא שהבחירות צפויות להתקיים באמצע פברואר או במרץ.

עם זאת, מאז חודש מאי האחרון, אז כבר היה ברור כי הבחירות מוקדמות לחודש ספטמבר וחברי הכנסת אף הצביעו על כך בקריאה ראשונה, דברים תמיד יכולים להשתנות ברגע האחרון, אולם הפעם ככל הנראה ההחלטה היא גמורה וסופית.