"סגירת ערוץ 10 - בושה". סערה בקבוצת הוואטסאפ של חדשות 2 Online

חברי הכנסת הביעו תרעומת בעקבות הצעד שנקט ועד העובדים בערוץ, וחלקם, בדומה לעובדים, הטיל את האחריות על ראש הממשלה בנימין נתניהו. אחרים ניסו להרגיע את הרוחות: "להאשים את ביבי זה הכי נדוש". צפו בשידור החי

מאז החשכת ערוץ 10 אמש (ראשון), גברו קולות הביקורת בקבוצת הוואטסאפ של חדשות 2 Online נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, המשמש כעת גם כשר התקשורת, שלטענת חברי הקבוצה אינו מעוניין במציאות פתרון למצוקת הערוץ. אלדד יניב המתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת, הציע לחברי הקבוצה יוזמה שלא להעביר כל הצעת החלטה שנועדה לפגוע בכלי תקשורת כלשהו, בתמורה להתחייבות מצד רה"מ להמשיך ולקיים את ערוץ 10.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון על עתידו של ערוץ 10 הפך לנושא השיח המוביל בקבוצת המתמודדים לכנסת. בהמשך לתכתובת בנושא שהחלה אמש, הציע היום (שני) אלדד יניב לחברי הקבוצה שלא להעביר הצעת החלטה שנועדה לפגוע בכלי תקשורת כלשהו, זאת בתמורה להתחייבות מצד ראש הממשלה לעשות את כל שנדרש כדי להמשיך ולקיים את ערוץ 10: "אנחנו חברי הקבוצה קוראים לשר התקשורת וראש הממשלה בנימין נתניהו, לעשות את כל הנחוץ כדי שערוץ 10 יוכל להמשיך לשדר גם ב-1.1.15, ובמקביל קוראים לא להעביר כל הצעת החלטה שנועדה לפגוע בכל כלי תקשורת באשר הוא".

הצעתו זכתה להתייחסות מיידית מצד ינון מגל, דני דיין, אחמד טיבי ושמעון ריקלין שתמכו בה.

אתמול תקפה גם ח"כ קארין אלהרר את רה"מ על התנהלותו במשבר ערוץ 10: "נתניהו עשה הכל כדי שערוץ 10 יתפתלו וגם זה לא עזר להם. הוא החליט שמספיק לו ערוץ מסחרי אחד וכפי שזה נראה - כך יהיה". לדבריה הצטרפה גם ח"כ סתיו שפיר (העבודה) שאמרה: "זו בושה".

ח"כ מירי רגב (ליכוד) שבה הביתה בלילה והופתעה כשפתחה את המסך. "לראות גן נעול זה עצוב, לראות מסך מוחשך זה מדכא", כתבה בקבוצה. "אסור שבמדינה דמוקרטית יוחשכו המסכים. אני מבטיחה לעשות ככל שביכולתי ששקופיות כאלו לא יחזרו. נסייע לערוץ 10. לילה טוב מראש העין".

ח"כ פנינה תמנו-שטה (יש עתיד) הגיבה לדברי ח"כ רגב ואמרה: "רק בליכוד יכול לקרות שגם מחשיכים וגם עצובים. אבל מירי, את לפחות אומרת מה שעל ליבך תמיד. נשיקות ולילה טוב מהשכנה מפתח תקווה".

שמעון ריקלין, המועמד לרשימת הבית היהודי, בחר להשיב לח"כ אלהרר ואמר: "הטיעון הזה פשוט לא ייאמן. לא יכול להיות שתאשימי את נתניהו בהתנהלות פיננסית כושלת, יש גבול". הוא הביע תקווה כי הערוץ ישרוד.