יועצו של אולמרט: "שיבה לפוליטיקה - לא עומדת כעת על הפרק"

רה"מ לשעבר הביע היום סיפוק מגזר הדין - אך עדיין לא חושב על היום שאחרי. "כרגע הוא לא מדבר על זה, זה לא נמצא על הפרק", אומר יועץ התקשורת שלו אמיר דן. על האפשרות שהפרקליטות תערער: "זו חוצפה ורדיפה"

שביעות רצון בסביבתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בעקבות גזר הדין המקל עמו, היום בבית המשפט. "אולמרט היה שמח יותר אילו גם הפרקליטות הייתה עושה אותה דבר, ומפנימה את המסר שהפנה אליה בית המשפט היום", אומר היום יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, בראיון מיוחד לתכנית "מהדורה ראשונה". "אולמרט, ששירת את המדינה עשרות שנים, נאלץ להיגרר בבוץ עם משפחתו, נאלץ לוותר על אחד התפקידים הבכירים בעולם וכל עם ישראל נענש מכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אולמרט מרוצה מאוד מגזר הדין", הוסיף דן. "היום קרה דבר דרמטי - בית משפט בישראל אמר בצורה הברורה ביותר שהורד ראש ממשלה במדינת ישראל לחינם. שינו את פני ההיסטוריה במדינה לחינם, והציבור צריך לדעת זאת. אולמרט זוכה בשתי הפרשות שרדפו אותו למעלה מחמש שנים".

יועצו של אולמרט התייחס גם לאפשרות שהפרקליטות תגיש ערעור על ההרשעה. "זו תהיה חוצפה שנייה שלה", הוא אומר. "זו תהיה רדיפה. אמרנו מלכתחילה כי יש כאן רדיפה ומסע הסתה נגד אולמרט. זו תהיה חותמת סופית לכך. מדברים כל הזמן על משפט צדק בישראל - אך חבל שהפרקליטות לא מפנימה זאת כשמדובר בה".

דן דחה גם את האפשרות שאולמרט ישוב בקרוב לפוליטיקה. "כרגע הוא לא מדבר על זה, וכרגע זה לא נמצא על הפרק", אמר. "כרגע הסתיים פרק אחד מאחוריו, הוא שמח על כך, ואנחנו מקווים שהפרקליטות תלמד את המסר מכך. הוא עשה חשבון נפש, הפנים את המסר של בית המשפט - אבל פרקליט המדינה לא עשה זאת אפילו פעם אחת". 

גזר הדין של אולמרט - סיקור מיוחד:

אולמרט לאחר גזר הדין: "אני יוצא זקוף קומה מבית המשפט"

התובע: "הפרשה לא הסתיימה"

החברים מברכים, היריבים מצננים את השמחה