ראש הממשלה נתניהו: "להאריך את שעון הקיץ"

לאחר שאתמול הפגינו 200 בני אדם נגד נגד המעבר לשעון חורף, קרא היום ראש הממשלה נתניהו לפעול לקידום החוק להארכת שעון הקיץ. מספר שרי ליכוד הביעו גם הם תמיכה במהלך. שר האוצר שטייניץ: "מקווה שנגיע לחקיקה בקרוב"

סערת הזזת שעון הקיץ מגיעה גם לראש הממשלה: בישיבת שרי הליכוד שנערכה הבוקר הדגיש נתניהו בפני יושב ראש הקואליציה ח"כ זאב אלקין, כי יש לקדם את הצעת החוק להארכת שעון הקיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון הביעו מספר שרים נוספים תמיכה בהארכת שעון הקיץ. "אין סיבה בעולם ששעון החורף לא יתחיל בסוף אוקטובר, וזה אינטרס גם של הדתיים והחרדים", הדגיש שר האוצר יובל שטייניץ. "צריך להאריך את השעון ואני מקווה שנגיע לחקיקה בקרוב", הדגיש.

אך למרות ההתבטאויות הללו, מדינת ישראל עברה הלילה לשעון חורף, כחודש וחצי לפני מרבית מדינות המערב. בשעה 02:00 הוזזו המחוגים שעה אחת אחורה, כך שהשעון חזר והראה את השעה 01:00. אמנם הרווחנו שינה נוספת - אך היא "תקוזז" מחלקו השני של היום, והחושך יירד מוקדם מן הרגיל.

הזזת השעון לשעון חורף התבצעה אחרי ימים מתוחים שלוו בביקורת נוקבת על המפלגות החרדיות בממשלה - ובראשן ש"ס, ובטענות קשות לשר הפנים אלי ישי. "המפלגות החרדיות תוקעות את שעון הקיץ בגלל גחמה בלתי מוסברת, חסרת היגיון - שצריכה לעבור מהעולם", אמר אתמול ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) לחדשות 2.

"אנחנו הרוב - והרוב רוצה אור"

בש"ס החליטו להגיב אמש לטענות - ודחו אותן על הסף. "שר הפנים אלי ישי הוביל שינוי יסודי במדיניות שעון הקיץ, כדי להביא להארכתו ואימץ את המלצות ועדת קהת בנושא", נמסר מלשכת השר ישי. "זאת, בניגוד לשרי הפנים הקודמים וביניהם השר פורז משינוי - שהשאירו את שעון הקיץ הקצר, בתמיכת מרצ ושאר הסיעות".

במקביל, אתמול נערך בתל אביב אירוע מחאה במה שנראה כניסיון להשיב למודעות הציבורית את חשיבות הסוגייה - ולא למנוע בפועל את החלת שעון החורף בתאריך שנקבע בחוק. כ-200 בני אדם הפגינו אמש בכיכר רבין בצעקה: "אנחנו הרוב - והרוב רוצה אור. לכן הרוב יוצא לרחוב".